podwiązka wesele
fot.Pixabay.com

Ślub i wesele to najpiękniejszy dzień w życiu każdej kobiety. Każda z nas chce, by był wyjątkowy, idealny i jedyny w swoim rodzaju. Aby tak się stało, już na wiele miesięcy przed tym wspaniałym dniem zaczynamy planować i kupować najpotrzebniejsze akcesoria. Jakie dodatki będą nieodzowne w sezonie 2021?

Przede wszystkim- wybierz styl

wesele prezent upominek
fot.Pixabay.com

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek dodatki i akcesoria, czy to będą elementy stroju czy dodatki dekoracyjne, musisz podjąć decyzję o określeniu przewodniej stylistyki przyjęcia weselnego. Do wyboru masz wiele możliwości. Styl wesela może wynikać z pory roku, ale może być także wyrazem Twojego temperamentu czy charakteru. Możesz postawić na styl rustykalny, glamour czy wiele innych. Od tego, jaki styl wybierzesz będą zależeć wszystkie kolejne decyzje, jakie musicie podjąć.

Buty ślubne- najważniejsze tuż po sukni

Wybór butów ślubnych z pewnością nie będzie łatwy. Musisz w nich przecież przetańczyć całą noc! Pamiętaj, że w rzeczywistości spędzisz w nich niemal całą dobę, warto więc wybrać te, które będą maksymalnie wygodne. Nie warto stawiać na niebotycznie wysokie obcasy, szczególnie, jeśli na co dzień ich nie używasz. Obcasy w tym dniu są zarezerwowane dla tych kobiet, które są do nich przyzwyczajone. Stawiaj przede wszystkim na wygodę, bo niewygodne buty zapamiętasz na bardzo długo. W sezonie 2021 najbardziej popularne będą buty w kolorze nude. Ich największą zaletą jest to, że po ślubie i weselu takie buty nie muszą wylądować w szafie z butami, a mogą być jeszcze wielokrotnie użyte na wiele innych okazji. Jeżeli jesteś zwolenniczką klasyki, zdecydowanie najbardziej klasycznym rozwiązaniem będą buty białe, choć one już nie będą zbyt uniwersalne.

Podwiązka- absolutny must have!

Trudno byłoby wyobrazić sobie ślub i wesele bez podwiązki! To stara tradycja, która jednak wciąż jest chętnie pielęgnowana. Podwiązka ma symbolizować udane życie seksualne, które spełni się, jeżeli pan młody zdejmie ją w trakcie nocy poślubnej. To oczywiście forma wróżby, w którą niekoniecznie się wierzy, jednak podwiązkę ma zdecydowana większość młodych panien. Jeżeli zależy Ci na tym, by podwiązka była pamiątką z tego wspaniałego dnia, możesz postawić na wersję z napisem, tworzoną na zamówienie. Na wstążce może widnieć data Waszego ślubu, a także Wasze imiona czy inicjały.

Dekoracja samochodu

To kolejna tradycja, którą pielęgnuje zdecydowana większość młodych par. Chodzi o wyraźne zasygnalizowanie, że tym konkretnym samochodem jedzie właśnie młoda para. Samochód dekoruje się kwiatami-zarówno żywymi, jak i sztucznymi-, wstążkami czy girlandami. Bardzo ciekawym pomysłem są tabliczki z napisami czy zabawne tablice rejestracyjne. Wszystko po to, by ten wspaniały dzień ślubu stał się pięknym wspomnieniem.

Podziękowania

wesele prezent upominek
fot.Pixabay.com

Podczas przyjęcia weselnego wyróżnia się kilka stałych momentów, które w przeważającej ilości wesel muszą mieć miejsce. Chodzi oczywiście o podziękowania. Dziękujemy rodzicom, świadkom czy wszystkim innym osobom, które mają swój wkład zarówno w organizację wesela, jak i w wychowanie nowożeńców. To piękny zwyczaj, który budzi wiele emocji i wzruszeń. Aby podziękowanie było pełniejsze, oprócz tradycyjnego „Sto lat” zazwyczaj wręcza się jakieś upominki. Zawsze dobrym pomysłem są oczywiście kwiaty, jeżeli jednak szukasz czegoś bardziej wyszukanego, możesz postawić na tabliczki z grawerami, kosze podarunkowe czy statuetki. Każdy z tych prezentów z pewnością wywoła uśmiech i łzę wzruszenia wszystkim obdarowanym i zapadnie w pamięci na długi czas.

O czym jeszcze pamiętać przy organizacji ślubu i wesela?

Akcesoriów, które warto kupić na ślub i wesele jest cale mnóstwo. Oczywiście, kupowanie wszystkiego, co tylko jest dostępne jest przesadą. Wśród ciekawych akcesoriów można jednak wyróżnić gadżety do zdjęć, bańki mydlane dla dzieci czy drobne upominki dla gości. Dzięki takim detalom ten jedyny dzień w życiu staje się absolutnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, a wspomnienia pozostają na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here