wesele prezent upominek
fot.Pixabay.com

Dzień ślubu i wesela pociechy jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Bez wątpienia każdemu z nich w oczach pojawią się łzy wzruszenia i szczęścia. Młodzi nowożeńcy zazwyczaj chcą w wyjątkowy sposób podziękować swoim rodzicom nie tylko za pomoc w organizacji przyjęcia, ale za całe wychowanie i wszystko, co od nich otrzymali. Co sprawdzi się jako podziękowanie dla rodziców?

Kosz prezentowy

wesele prezent upominek
fot.Pixabay.com

Kosz prezentowy jest pomysłem bardzo uniwersalnym, bo można włożyć do niego właściwie wszystko. Zazwyczaj taki kosz zawiera dobrą kawę, alkohol , czekoladki, czasem jakieś wyszukane produkty spożywcze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kosz prezentowy urozmaicić prezentem praktycznym i funkcjonalnym. Może być to drobiazg, który każdego dnia będzie przypominał rodzicom ten wspaniały dzień i Waszą wdzięczność. Może być to biżuteria z grawerem, a może być to np. voucher na podróż życia. To prezenty, które należy dobrać do indywidualnych upodobań rodziców, do ich pasji i zainteresowań. Kosze najczęściej podarowuje się rodzicom od strony panny młodej i od strony pana młodego. Kosze te powinny być do siebie wizualnie podobne, jednak ich wnętrze można dostosować do danej osoby, by sprawić jej prawdziwą przyjemność.

Statuetka z grawerem

Ukochana córka w białej sukni, jedyny syn trzymający w ramionach swoją żonę.. To obrazy, które rodzice zapamiętują na całe życie. Aby ten dzień mógł zostać z nimi na dobre, warto podarować im prezent, który postawią na półce i będą mieć przed oczami każdego dnia. Może być to np. statuetka z grawerem. To ciekawy pomysł na uhonorowanie wysiłku, jaki rodzice włożyli w wychowanie swojej latorośli. Grawer może zawierać treść neutralną, czyli np. imiona nowożeńców i datę, mogą być jednak o wiele bardziej prywatne i zawierać jakiś tekst podziękowania od serca. Wszystko zależy od relacji pomiędzy młodym, a rodzicami. Wzruszenie jest gwarantowane!

Prezent z przymrużeniem oka

Nie każdy lubi tkliwe chwile, szczególnie ukazywane publicznie. Biała suknia i ślubny klimat nie oznacza wcale, że musi być śmiertelnie poważnie! Dotyczy to także podziękowań dla rodziców. Jeżeli chcesz ułatwić tę dość stresującą chwilę, możesz postawić na prezent z lekką dozą humoru. Może podarujesz rodzicom Oscara za najlepszą rolę w życiu, czyli rolę rodzica? A może postawisz na film zmontowany z zabawnych filmików przedstawiających chwile Waszej rodziny? Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Podziękowaniem dla rodziców może stać się także piosenka zaśpiewana przez młodą parę czy wykonany przez nich taniec. W każdym przypadku chodzi przede wszystkim o gest, z który z całą pewnością zostanie doceniony.

A może prezent niematerialny?

wesele prezent upominek
fot.Pixabay.com

W upominku dla rodziców chodzi tak naprawdę o wywołanie pięknych i wzruszającym emocji, nie tyle o sam podarowany przedmiot. Nie ulega wątpliwości, że dobrym pomysłem, oprócz tych wszystkich doskonałych koszy prezentowych, statuetek i medali z grawerem, jest prezent niematerialny w postaci np. vouchera do Spa czy na wycieczkę marzeń. To doskonałe podziękowania za wszystkie lata, w których rodzice opiekowali się nami, poświęcali nam czas. Teraz, gdy mamy już własne życie, rodzice mają wreszcie czas dla siebie. Taki prezent może zostać doceniony i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych.

Czy prezenty są konieczne?

W standardowym modelu rodziny, na ślubie i weselu pojawia się para młoda i rodzice obydwu stron. Życie jest jednak przewrotne i czasem zdarza się, że któregoś rodzica z jakichś powodów na ślubie i weselu zabraknie. Co wówczas zrobić z podziękowaniami? To zależy od państwa młodych. Mogą odbyć się normalnie, można również zrezygnować z publicznych podziękowań na rzecz prywatnej rozmowy. To także dobry pomysł na wyrażenie uczuć i wdzięczności za wszystko. W podziękowaniach na rodziców chodzi przede wszystkim o gest, symbol i wywołanie wzruszenia, które sprawi, że ta chwila pozostanie w nas na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here