Podróże PKS

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwo komunikacji samochodowej w Strzelcach Opolskich, to może ono pochwalić się bardzo długą i bogatą historią, którą z pewnością warto poznać nieco bliżej.

Czym zajmuje się PKS Strzelce Opolskie?

PKS Strzelce Opolskie to przedsiębiorstwo, które świadczy usługi w zakresie głównie przewozów osób autobusami. Zajmuje się również świadczeniem usług turystycznych na rzecz ludności, a także przewozami wysokogabarytowych ładunków samochodami ciężarowymi. W zakres działalności przedsiębiorstwa wchodzi także naprawa pojazdów autobusowych i ciężarowych, a także sprzedaż paliw i części zamiennych do pojazdów. Przedsiębiorstwo udostępnia również powierzchnie reklamowe, a także zajmuje się wykonywaniem badań technicznych autobusów, pojazdów ciężarowych i osobowych.

PKS Strzelce Opolskie – historia

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że początki przedsiębiorstwa sięgają aż do wczesnych lat 50., kiedy to w mieście powstała stacja terenowa posiadająca flotę pojazdów w postaci pięciu samochodów ciężarowych. 10 lat później stacja została podporządkowana pod oddział PKS w Koźlu. Placówka, która wtedy powstała, posiadała aż 20 autobusów i 30 samochodów ciężarowych.

Pod obecną nazwą firma funkcjonuje od roku 2001.

PKS Strzelce opolskie – aktualności

Nie ma co ukrywać, że Pks strzelce opolskie jest spółką, która za wszelką cenę chce nadążać z duchem czasu. Stąd też w aktualnej flocie pojazdów pojawiły się autobusy elektryczne, które nie tylko pozwalają dbać o środowisko, ale charakteryzują się również ogromną wygodą i komfortem jazdy. Przedstawiciele spółki twierdzą, że elektryki w przyszłości będą stanowić znaczną większość floty pojazdów. Pasażerowie mogą korzystać w nich z takich udogodnień, jak klimatyzowane wnętrza, możliwość ładowania telefonu czy też wyjątkowo cicha jazda.

Podsumowując, PKS w Strzelcach Opolskich może pochwalić się bardzo bogatą i długą historią, śmiało można więc stwierdzić, że jest to spółka z tradycjami. Na co dzień doceniają to pasażerowie, którzy bardzo chętnie korzystają z usług przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here