prezent na parapetówkę
fot.Pixabay.com

Wybierając się po raz pierwszy do rodziny czy znajomych, którzy właśnie stali się właścicielami nowego mieszkania, zawsze zastanawiamy się, co kupić. Nie wypada przecież przyjść po raz pierwszy do domu z pustymi rękami. Jeżeli Ty także masz taki problem i nie wiesz zupełnie, co kupić, możesz wspomóc się naszym poradnikiem.

Dlaczego kupujemy prezenty?

prezent na parapetówkę
fot.Pixabay.com

Można by zastanawiać się, co ma wspólnego zakup nieruchomości z prezentem. Wiążą się z tym różne przesądy, w które oczywiście dzisiaj raczej nikt nie wierzy, zwyczaj jednak pozostał i wciąż jest pielęgnowany. Na tzw. parapetówkę, czyli pierwszą imprezę w zakupionym mieszkaniu czy domu, zawsze zabieramy ze sobą drobny prezent „na start”. Co może być takim prezentem?

Zapytaj gospodarzy!

Najłatwiej jest po prostu zapytać, co mogłoby przydać się gospodarzom w nowym domu czy mieszkaniu. Może po prostu powiedzą Ci, że przydałby się im nowy czajnik? Komplet pościeli? A może filiżanki? To zdecydowanie najłatwiejszy pomysł na znalezienie prezentu, który na pewno będzie trafiony. Urządzając wnętrze, dokupuje się do niego mnóstwo rzeczy, więc może właśnie taki prezent pomoże gospodarzom wyczarować wnętrze dokładnie takie, o jakim marzą.

Pomysły na prezent uniwersalny

Jeżeli gospodarze nie chcą powiedzieć nam, czego potrzebują do nowego domu czy mieszkania, pozostaje nam załatwić ten temat na własną rękę. Przede wszystkim, zastanów się, jaka jest osoba, którą chcesz obdarować. Co lubi, czym się interesuje czy w jakim stylu urządza swój dom? To bardzo ważne, by prezent dopasować do osób, które chcesz obdarować. Zakup nieruchomości to ogromny wydatek i często początkowo brakuje funduszy na jego wykończenie zgodnie z własnymi upodobaniami właścicieli. Z tego też powodu prezent, który podarujemy na parapetówkę naprawdę może okazać się cenny. Jakie są pomysły na prezent uniwersalny?

Grawerowane sztućce i łyżeczki to doskonała propozycja unikalnego, personalizowanego prezentu dla właścicieli nowego mieszkania. Bardzo dobrze wykonane i trwałe sztućce z dożywotnią gwarancją, idealne na prezent znaleźć można na stronie sklepu Republika Łyżeczek.

  • multinarzędzie, które z całą pewnością przyda się do niejednej domowej pracy; to prezent przede wszystkim dla mężczyzny, ale oczywiście ma znaczenie dla całego domu.
  • korkociąg powinien znajdować się w każdym domu! Przy wprowadzaniu się do nowego lokum, właściciele prawdopodobnie o nim nie pomyślą. To doskonały pomysł na prezent na wprowadziny zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.
  • kwiaty, zarówno te doniczkowe, jak i cięte. Kwiaty doniczkowe to bardzo ciekawy element dekoracyjny każdego wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że bez kwiatów dom jest pusty i bez duszy. To dlatego kwiaty zawsze są dobrym pomysłem na prezent do domu. Jeżeli chcesz wręczyć kwiaty, ale w nowoczesnym wydaniu, postaw na ogród w słoiku, który stanie się efektowną dekoracją każdego wnętrza.
  • Kawiarka czy ekspres do kawy to kolejny doskonały prezent do nowego domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie te urządzenia stały się podarunkiem, z którym pójdziemy na parapetówkę. To dość duży wydatek, na który często nie stać osób, które tyle co kupiły dom czy mieszkanie.

Czego nie dawać w prezencie do nowego domu?

prezent na parapetówkę
fot.Pixabay.com

Istnieje kilka przesądów, które jasno stwierdzają, czego nie powinniśmy dawać nikomu w prezencie do nowego domu. Nawet, jeżeli nikt w te przesądy nie wierzy, większość je zna, a taki prezent z pewnością zostanie zauważony i uznany za nietakt. O jakie prezenty chodzi?

  • Zegar- choć jest urządzeniem, które pojawia się w każdym domu, nie powinniśmy nigdy dawać go w prezencie. Dlaczego? Symbolizuje on upływający czas, może więc zostać nieopatrznie uznany za symbol odmierzania czasu. To bardzo zły pomysł na prezent.
  • Świeca– nawet, jeśli uwielbiasz przesiadywać w blasku świec na tarasie czy balkonie, pamiętaj o tym, że podarowanie świecy jest tak samo nietaktowne, jak podarowanie zegara. Gasnąca świeca symbolizuje gasnące życie, a przecież nie chcemy komuś sprawiać takiego prezentu, prawda?
  • Nóż- mimo, iż nóż przyda się w każdym domu, szczególnie taki długi i naprawdę ostry, na prezent absolutnie się nie nadaje. Istnieje przesąd, który mówi o tym, że podarowanie noża w prezencie wróży szybkie przecięcie relacji, która łączy nas z osobą obdarowywaną. To oczywiście przesąd, jednak rzeczywiście, noże są raczej niezbyt dobrze postrzegane w kategorii

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here