tablet
fot.Pixabay.com

Nauka zdalna stawia przed dziećmi i ich nauczycielami zupełnie nowe wyzwania. Na szczęście, technologia wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom. Coraz częściej w tornistrze dziecka swoje miejsce zajmuje tablet. Jaki tablet kupić dla ucznia, by sprawdził się podczas nauki?

Parametry, które mają znaczenie

tablet
fot.Pixabay.com

Kupując tablet, warto w pierwszej kolejności sprawdzić jego parametry. Nie ma nic bardziej irytującego od zawieszającego się przy każdym kliknięciu ekranu. Zwróć uwagę na rodzaj ekranu. Dla dziecka najbardziej rozsądnym wyborem będzie wybór ekranu IPS lub AMOLED. Takie rodzaje wyświetlacza zapewniają dobrą jakość obrazu pod każdym kątem. Technologie te pozwalają na dopasowywanie jasności ekranu do warunków i własnych oczekiwań, co ma ogromne znaczenie przy ochronie oczu, szczególnie podczas wielogodzinnej nauki. Zdecydowanie najdroższe są ekrany w technologii AMOLED, warto jednak zainwestować, bo jakość obrazu nie może równać się z żadną inną technologią.

Tablet do zadań specjalnych

Tablet dla dziecka musi być o wiele bardziej wytrzymały niż np. tablet do pracy. Musi być odporny na upadki i zarysowania, o które nietrudno. Najlepiej, by obudowa tabletu była wykonana z aluminium lub z twardego tworzywa sztucznego, cechującego się wysoką odpornością. Warto wybierać te modele, które są wodoszczelne.

Pamięć ma znaczenie

Ogromne znaczenie ma pamięć wewnętrzna. To od niej zależy to, ile danych będziemy w stanie przechowywać na dysku urządzenia. O ile w przypadku tabletu do pracy miejsca można oszczędzać, o tyle dziecko z pewnością nie będzie tego robiło. Najbezpieczniej jest wybrać taki tablet, który umożliwia rozbudowanie pamięci wewnętrznej o kartę pamięci microSD.

Oprócz pamięci wewnętrznej, która ma ogromne znaczenie, bardzo ważna jest także pamięć RAM. W specyfikacjach tabletów najczęściej podawane są parametry procesora jako podzespołu, który ma największy wpływ na szybkość i sprawność urządzenia. Nie każdy jednak wie, że szybkość pracy i działania zależy także od pamięci RAM. Minimum to 2 GB, jednak im więcej, tym lepiej.

Tablet do szkoły- mocna bateria to podstawa!

tablet
fot.Pixabay.com

Jeżeli tablet ma być tabletem do szkoły, konieczna jest pojemna bateria. Takie urządzenie musi wytrzymywać na jednym ładowaniu cały dzień. Oczywiste jest, że im bardziej pojemna bateria, tym wyższa cena sprzętu. Najdłużej pracują tablety za kwotę ponad 1000zł- możemy być spokojni o ponad 10 h pracy na jednym ładowaniu. To pozwala na zabranie tabletu do szkoły bez ryzyka jego rozładowania.

Przydatne akcesoria

Tablet do szkoły powinien być wyposażony w szereg akcesoriów, które ułatwią korzystanie z tego urządzenia. Jako najważniejsze akcesorium warto wymienić klawiaturę. Pisanie na klawiaturze dotykowej zajmuje wiele czasu, zdecydowanie szybciej jest sporządzać notatki na klawiaturze zewnętrznej. Oprócz niej, do przydatnych akcesoriów do tabletów należą głośniki bezprzewodowe czy twarde etui, stanowiące idealną ochronę przed zniszczeniem.

Czy warto kupić tablet do szkoły?

Co prawda w większości szkół wciąż używa się standardowych zeszytów, długopisów i książek, niektóre szkoły odchodzą powoli od obowiązku noszenia przez dzieci ciężkich plecaków. Książki i zeszyty zastępuje się tabletami, które są lekkie i poręczne. Poza tym, tablet to doskonałe narzędzie do nauki nie tylko w szkole, ale także w domu. Umożliwia korzystanie z wielu aplikacji edukacyjnych, które szkolą różne umiejętności, np. język angielski. Edukacja odbywa się w sposób interaktywny, a więc wyjątkowo atrakcyjny dla dziecka. Poprzez zabawę uczymy się najwięcej, tablet do nauki może być więc świetną inwestycją. Pamiętaj, by był on na tyle zaawansowany technologicznie, by nie utrudniać, a pomagać w nauce. W takiej formie tablet będzie doskonałym urozmaiceniem edukacji i nauki dziecka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki tablet kupić?
Następny artykułJaki tablet do pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here