Akumulatorki Ni CD

Akumulatorki niklowo-kadmowe – Ni CD są wykorzystywane w różnych urządzeniach. Jak dobrać je wtedy, gdy wymagają wymiany? Gdzie je kupić?

Gdzie stosuje się akumulatorki niklowo-kadmowe?

Niklowo-kadmowe akumulatorki używane są w różnych urządzeniach, które wymagają wydajnego, niezawodnego zasilania. Są one odporne na wysokie i niskie temperatury oraz na drgania, a także można je wielokrotnie ładować – wytrzymują nawet do 1000 cykli.

Najczęściej Akumulatorki ni cd używane są w urządzeniach do oświetlenia awaryjnego, urządzeniach pomiarowych oraz komunikacyjnych jak krótkofalówki. Również znalazły zastosowanie w sprzęcie medycznym i wojskowym. Często używane są też w elektronarzędziach, na przykład wkrętarkach, a także zdalnie sterowanych modelach RC.

Jak wybrać odpowiednie akumulatory Ni CD?

Wybierając akumulatorki Ni CD, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry jak pojemność, napięcie oraz na sposób ich podłączenia, na przykład rodzaj wtyczki lub złącza.

W sprzedaży można też znaleźć akumulatory przeznaczone do konkretnych urządzeń, na przykład zdalnie sterowanych modeli czy elektronarzędzi. W przypadku elektronarzędzi są one również oferowane w gotowych obudowach ze złączem, więc można zastosować je od razu.

Akumulatory Ni CD – gdzie kupić?

Różne rodzaje akumulatorków Ni CD można kupować przede wszystkim w sklepach z produktami elektrycznymi, elektronicznymi, a także w sklepach branżowych, na przykład modelarskich.

Sprzedaż prowadzą również sklepy internetowe, gdzie można znaleźć szeroki wybór akumulatorków do wielu urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here