gładkie nogi
fot.Pixabay.com

Niechciane owłosienie to odwieczny problem każdej kobiety. Dawniej nie zwracano na to aż tak wielkiej uwagi, dzisiaj jednak niewydepilowana kobieta dla wielu osób kojarzy się z brakiem dbałości o siebie. Depilowanie się jednorazowymi maszynkami potrafi być bardzo nieprzyjemne i kłopotliwe. Rozwiązaniem problemu jest depilator. Jaki depilator warto kupić?

Depilator- do czego służy?

depilator klasyczny
fot.Pixabay.com

Depilator jest urządzeniem, którego zadaniem jest usunięcie niechcianego owłosienia. Kobiety stosują depilatory do usuwania owłosienia z nóg, spod pach, a także z miejsc intymnych. W zależności od rodzaju sprzętu, włoski są wyrywane bądź ścinane. Depilatory różnią się od siebie sposobem działania, a także zastosowaną technologią i ceną.

Jakie rodzaje depilatorów wyróżniamy?

Najbardziej popularny jest depilator klasyczny. Jego działanie opiera się na mechanizmie dysku lub pęsety, które są osadzone na specjalnej głowicy. Głowica ta obraca się, a elementy chwytające włoski obracają się i usuwają owłosienie. Depilatory klasyczne są rozwiązaniem najtańszym z wszystkich dostępnych depilatorów.

Innym rodzajem depilatorów są depilatory laserowe. Ich działanie jest zupełnie odmienne od działania depilatorów klasycznych i opiera się na działaniu wiązki światła. Wiązka ta ma ściśle określoną długość. Energia, która wytwarza się pod wpływem jej działania jest wchłaniana przez włosek, a konkretnie przez jego brodawkę, która zostaje uszkodzona w wyniku wysokiej temperatury. Skuteczność depilatora laserowego jest o wiele wyższa niż depilatora klasycznego, a efekt utrzymuje się dłużej.

Ostatnim rodzajem dostępnych depilatorów są depilatory IPL. Działają one dzięki wyposażeniu w specjalną lampę. Naświetla ona pewien obszar skóry, uszkadzając bądź całkowicie niszcząc cebulki włosa. Wzrost włosków zostaje w ten sposób zahamowany, więc problem niechcianego owłosienia znika. Depilatory IPL są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych depilatorów.

Depilator sieciowy czy akumulatorowy?

depilacja nóg
fot.Pixabay.com

Depilatory różnią się od siebie także pod kątem sposobu zasilania. Jedną z opcji jest zasilanie akumulatorowe, czyli inaczej mówiąc, praca na baterii. Akumulator daje swobodę ruchu i mobilność urządzenia, ale wadą jest fakt, że z czasem akumulator wystarcza na coraz krótszy czas użytkowania na jednym ładowaniu. Pojawia się konieczność coraz częstszego ładowania, co może być uciążliwe. Im słabsza bateria, tym wolniejsza praca urządzenia, a więc także mniejsza jego wydajność.

Drugą możliwością jest zasilanie sieciowe. Dzięki stałemu zasilaniu nie ma problemu ze zmiennością prędkości pracy urządzenia. Jedyną wadą jest fakt kabla i związane z nim ograniczenia. Takiego depilatora nie trzeba ładować, będzie gotowy do pracy zawsze, gdy podłączysz go do prądu.

Depilator wodoodporny- czy warto w niego zainwestować?

Na rynku dostępne są depilatory, które są odporne na działanie wody, a więc umożliwiają golenie na mokro. Dzięki kojącym właściwościom zimnej wody, zabieg depilacji jest znacznie mniej bolesny i mniej nieprzyjemny dla większości kobiet. Wodoodporność ma również inną zaletę. Po użyciu można bezpiecznie włożyć urządzenie pod bieżącą wodę i zwyczajnie je umyć. Ma to wpływ na zachowanie wzorowej higieny.

Dodatkowe funkcje depilatorów

Depilatory, oprócz oczywistej funkcji usuwania włosków, mają cały szereg funkcji dodatkowych. Przydatną funkcją jest np. nasadka masująca. Depilator, który jest w nią wyposażony, oprócz tego, że usuwa włoski, masuje także skórę, relaksując ją po zakończeniu zabiegu. Dodatkową funkcją jest także funkcja golenia. Depilator wyrywa włoski, może więc być stosowany do miejsc mniej wrażliwych. Golarka natomiast usuwa włoski, ścinając je, nadaje się więc świetnie do miejsc najbardziej wrażliwych i podatnych na podrażnienie. Nasadki mogą być dedykowane także miejscom intymnym, które są zdecydowanie najwrażliwszymi miejscami kobiecego ciała.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here