depilacja laserowa
fot.Pixabay.com

Depilacja jest jednym z najmniej lubianych zabiegów, jakim regularnie poddają się kobiety. Wiele kobiet, zamiast korzystać z kosztownych usług gabinetu kosmetycznego, wolą przeprowadzać ten zabieg w zaciszu własnej łazienki. Jednym ze sposobów skutecznej depilacji jest zastosowanie  depilatora laserowego. Jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Depilacja- najpopularniejsze rozwiązania

gładkie nogi
fot.Pixabay.com

Depilacja jest zabiegiem usunięcia niechcianych włosków z różnych miejsc ciała. Dotyczy to skóry pod pachami, nóg czy okolic bikini. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są depilatory klasyczne, które jednak przez wiele kobiet uznawane są za skuteczne, ale wywołujące ból i podrażnienia. Kobiety, które nie chcą się godzić na dyskomfort, chętnie sięgają po bardziej zaawansowane rozwiązania. Są nimi depilatory IPL oraz depilatory laserowe. Czym cechuje się depilator laserowy i czy warto w niego zainwestować?

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy jest jednym z najskuteczniejszych depilatorów dostępnych do użytku domowego. Jego działanie polega na wykorzystaniu intensywnego światła impulsowego. Depilator emituje mocną wiązkę światła, która jest tak długa, że przenika aż w głąb skóry. Wysoka temperatura, która powstaje w tym miejscu, uszkadza mieszki włosowe, co zahamowuje ich wzrost. Wiele początkujących kobiet jest zniechęconych, gdy nie zauważa efektu od razu po zabiegu. Na efekt trzeba bowiem cierpliwie poczekać- uszkodzone wiązką światła włoski są coraz słabsze, aż w końcu całkowicie wypadają, a uszkodzone mieszki włosowe nie pobudzają się do wzrostu. Skóra pozostaje więc idealnie gładka na długi czas.

Depilatorów laserowych nie należy mylić z depilatorami IPL. Nie są to do końca tożsame urządzenia, choć ich zastosowanie jest właściwie bardzo podobne. Depilator IPL jest wyposażony w specjalną lampę, która podczas działania, naświetla pewien obszar skóry. Emitowane przez lampę światło to, mówiąc inaczej, fale o różnej długości, pochłaniane przez cebulki włosów. Działanie tego światła jest takie samo, jak w przypadku depilatorów laserowych- cebulki włosa zostają uszkodzone lub zniszczone i przestają rosnąć. Efektem jest pozostawienie gładkiej skóry i długotrwałe utrzymywanie się efektu, przy czym depilacja laserowa daje bardziej długotrwały efekt.

Wady i zalety depilacji laserowej

Depilatory laserowe i ich stosowanie mają zarówno plusy, jak i minusy. Sporą zaletą jest niewątpliwie jednorazowy wydatek związany z zakupem depilatora, ale brak późniejszej konieczności ponoszenia kosztów związanych z wizytami w gabinecie kosmetycznym. Ponadto, depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, znacznie bardziej efektywna od depilacji przy użyciu depilatora klasycznego. Wadą depilacji laserowej jest konieczność regularnego powtarzania zabiegu, by efekt utrzymywał się jak najdłużej.

Dla kogo depilator laserowy?

depilacja nóg
fot.Pixabay.com

Depilator laserowy przeznaczony jest niemal dla każdego. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego stosowania. Wśród nich wyróżnić można np. ciemną karnację i ciemne włoski, a więc zbyt mały kontrast pomiędzy odcieniem skóry i włosków. Poza tym, depilacji laserowej nie powinny wykonywać osoby, które chorują na nowotwory, zakrzepicę, a także kobiety w ciąży. Niewskazane jest stosowanie depilatora laserowego w przypadku, gdy kobieta cierpi na podrażnienia czy infekcje miejsca zabiegu. Również przyjmowanie leków światłouczulających i preparatów z retinoidami jest sporym przeciwwskazaniem do stosowania tego rodzaju depilatorów.

Depilator laserowy- czy warto?

Nie warto się oszukiwać, depilator laserowy to spory wydatek. Ponosisz go jednak tylko raz, a późniejsze zabiegi wykonujesz samodzielnie. Możesz oczywiście powierzyć ich przeprowadzanie salonowi kosmetycznemu, jednak z pewnością koszty będą wówczas o wiele wyższe. Posiadając swoje urządzenie, masz także dowolność w doborze czasu zabiegu. Jeden depilator, o ile będzie zachowany w czystości i higienie, może posłużyć innym domownikom, jest to więc zupełnie opłacalna inwestycja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here