Zazwyczaj o prostych włosach najbardziej marzą te kobiety, które matka natura obdarzyła bujnymi lokami. Na rynku dostępne są urządzenia, które pozwalają na uzyskanie gładkich i prostych włosów w kilka chwil. Jaką prostownicę kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Prostownice- rodzaje powłok
Prostownice różnią się od siebie między innymi rodzajem powłok, które powlekają ramiona urządzenia. Każda powłoka to nieco inne funkcje i możliwości, warto więc poznać ich rodzaje, by wybrać tę najbardziej odpowiednią.
Powłoka ceramiczna
Jednym z najbardziej popularnych rodzajów powłok jest powłoka ceramiczna. Ceramiczne płytki gwarantują równomierne nagrzewanie się całej powierzchni płytek, co sprawia, że prostowanie włosów jest bardzo efektowne i łatwe. Dodatkowo, równomierna temperatura na całości płytek zapobiega nadmiernemu przesuszaniu włosów, które może mieć miejsce, jeżeli płytka nie jest równo nagrzana we wszystkich miejscach. Zbyt wysoka temperatura prowadzi bardzo szybko do uszkodzenia struktury włosa, a to z kolei znacząco pogarsza kondycję włosa i jego wygląd.
Płytki ceramiczne z keratyną
To nieco bardziej zaawansowany rodzaj płytek ceramicznych, zawierający w sobie domieszkę keratyny. Pod wpływem wysokiej temperatury, do jakiej nagrzewają się płytki prostownicy, keratyna uwalnia się i przenika do struktury włosa, odbudowując go. Stosowanie tego rodzaju prostownicy jest więc nie tylko bezpieczne dla włosów, ale nawet korzystne.
Płytki z diamentową powłoką
Jeżeli szukasz prostownicy, która będzie służyć Ci przez wiele lat, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie prostownica z diamentową powłoką. Dzięki niej, ramiona prostownicy są wyjątkowo odporne na zniszczenia i porysowania, a samo stosowanie prostownicy jest zupełnie bezpieczne dla włosów.
Płytki z turmalinami
Innowacyjnym rozwiązaniem jest prostownica z powłoką z domieszką turmalinów. Turmaliny są minerałami, które pod wpływem działania wysokiej temperatury, wydzielają ujemne jony. To z kolei wpływa na zamykanie łusek włosów i dodanie im gładkości i miękkości. W taką powłokę wyposażone są najbardziej zaawansowane i profesjonalne modele prostownic.
Rozmiar ma znaczenie
Kupując prostownicę, warto zwrócić uwagę na rozmiar płytek. Do włosów krótkich odpowiednie są prostownice o krótkich i wąskich ramionach. Jeżeli jednak posiadasz długie i gęste włosy, zdecydowanie lepszym wyborem będzie prostownica o szerokich i długich płytkach. Dzięki nim za jednym razem można wyprostować większą ilość włosów, a to z kolei wpływa na szybkość przeprowadzenia całego zabiegu.
Jakie funkcje powinna posiadać dobra prostownica?
Prostownica do włosów, podobnie jak lokówka czy suszarka, powinna posiadać możliwość regulacji temperatury pracy. To, jaka temperatura będzie bezpieczna jest zależne od rodzaju włosów. Jeśli włosy są grube i zdrowe, z pewnością nie zaszkodzi im wysoka temperatura. Jeżeli jednak włosy są cienkie i słabe, wymagają delikatniejszej pielęgnacji i o wiele niższej temperatury. To dlatego tak ważne jest, by agd do włosów posiadało możliwość jej regulacji.
Oprócz regulacji temperatury, wiele prostownic, podobnie, jak nowoczesne suszarki do włosów, posiadają funkcję jonizacji. Dzięki niej, łuski włosowe zostają domknięte, a włosy wydają się o wiele zdrowsze, mniej się łamią i nie elektryzują się. Są o wiele łatwiejsze w stylizacji i wyglądają po prostu lepiej.
Jaką moc prostownicy wybrać?
Prostownice różnią się od siebie nie tylko temperaturą czy powłoką, ale także mocą. Mówiąc najprościej, im wyższa moc, tym szybsze nagrzewanie się prostownicy i szybsze osiągnięcie gotowości do pracy. Prostownica o mocy 30-40W jest najtańszym rozwiązaniem, jednak ma pewną wadę- do maksymalnego nagrzania się potrzebuje nawet kilku minut. Jeżeli wybierzesz prostownicę o mocy 170W, będzie ona z pewnością droższa, ale czas nagrzewania będzie krótszy, a urządzenie będzie gotowe do pracy w ciągu kilkunastu sekund.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Wiele prostownic posiada dodatkowe systemy zabezpieczające, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas użytkowania. Takim systemem jest np. opcja samoistnego wyłączania się urządzenia po kilkuminutowej bezczynności. Jeśli nawet zdarzy Ci się zapomnieć wyłączyć urządzenia przed wyjściem z domu, urządzenie z tym systemem wyłączy się samoistnie.
Normal
0
21
false
false
false
PL
X-NONE
X-NONE
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}