depilator klasyczny
fot.Pixabay.com

Depilacja to zdecydowanie najmniej lubiany, ale regularnie wykonywany przez większość kobiet zabieg. Usuwanie owłosienia z miejsc, w których nie jest ono mile widziane potrafi być naprawdę uciążliwe, szczególnie przy użyciu jednorazowych maszynek. Zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem są depilatory. Czy warto kupić depilator klasyczny?

Czym jest depilator?

depilacja laserowa
fot.Pixabay.com

Depilatory to urządzenia, które stosuje się po to, by usunąć owłosienie. Depilatory stosuje się zamiast jednorazowych maszynek, które trzeba wymieniać przy każdym zabiegu. Zabieg depilacji jest o wiele bardziej skuteczny, a efekty są bardziej długotrwałe w przypadku depilacji przy użyciu depilatorów. Wyróżnia się depilatory klasyczne, ale także bardziej zaawansowane depilatory laserowe czy depilatory IPL. Wciąż najbardziej popularne, a jednocześnie najtańsze są depilatory klasyczne.

Jak zbudowany jest depilator klasyczny?

Depilator klasyczny zbudowany jest z głowicy z dyskami bądź pęsetami. Podczas działania urządzenia, głowice obracają się, wprawiając w ruch pęsety lub dyski, które zaciskają się wokół włoska i wyrywają go razem z cebulką. Pęsety najlepiej radzą sobie z cienkimi i słabymi włoskami. Jeżeli jednak masz do czynienia z gęstszymi i mocniejszymi włoskami, zdecydowanie lepiej będzie wybrać depilator z dyskami. Pozwalają one na chwycenie większej ilości włosków za jednym razem, a to z kolei znacząco przyspiesza czas zabiegu depilacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając depilator klasyczny?

depilacja nóg
fot.Pixabay.com

Depilatory klasyczne różnią się od siebie różnymi parametrami, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Oprócz rodzajów depilatorów, istotna jest także wielkość głowicy. Im głowica jest większa, tym więcej zawiera dysków lub pęset. To z kolei zapewnia lepsze efekty depilacji i szybki czas jej zakończenia. Dla ułatwienia całego procesu można postawić na głowice ruchome. Różnice dotyczą także materiału, z jakiego wykonane są dyski czy pęsety. Mogą być one metalowe, ale mogą być także ceramiczne czy nawet pokryte srebrem. Warto zwrócić na to uwagę ze względu na różnego rodzaju alergie i uczulenia.

Wybierając depilator, warto zwrócić uwagę na prędkość obrotów. Im jest ona większa, tym depilacja przebiega szybciej. Najlepsze depilatory pozwalają na regulowanie prędkości obrotów, co jest bardzo przydatna funkcją.

Depilator może być wodoodporny, co pozwala na depilację na mokro oraz na łatwe umycie depilatora pod wodą po zakończonym zabiegu. Poza tym, warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania. Masz do wyboru zasilanie akumulatorowe, a więc depilator działający na baterii, a także zasilanie sieciowe, czyli po kablu. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, wybór nie jest więc oczywisty.

Dodatkowe nasadki do depilatorów klasycznych

Depilatory klasyczne umożliwiają stosowanie razem z dodatkowymi nasadkami, które bardzo często są dodawane do kompletu. Mowa tu np. o nasadce przeznaczonej do depilacji pach i okolic bikini, czyli miejsc najbardziej wrażliwych. Działanie takiej nasadki polega na zmniejszeniu pola działania pęset lub dysków, co znacząco zmniejsza nieprzyjemne odczucia podczas depilacji. Bardzo ciekawą opcją jest nasadka służąca do peelingu tuż po zakończeniu depilacji. Taki zabieg zmniejsza ryzyko bolesnego wrastania włosków. W komplecie z depilatorami klasycznymi bardzo często znajdziesz także nasadkę masującą, która przydaje się po zakończonym zabiegu, jak nasadkę chłodzącą, która ma za zadanie zmniejszanie bólu poprzez chłodzenie skóry.

Wiele depilatorów  klasycznych posiada dodatkowe funkcje w postaci kojącego nawiewu powietrza, który ma za zadanie zmniejszenie odczucia bólu i dyskomfortu. Przydatny bywa także  cichy tryb pracy oraz podświetlenie, ułatwiające depilację.

Czy warto kupić depilator klasyczny?

Depilatory klasyczne mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wiele kobiet uważa, że zabieg depilacji jest bolesny i bardzo nieprzyjemny, choć skuteczny. Dla kobiet o niskim  progu bólu bądź ze skórą bardzo wrażliwą, bardziej polecane są depilatory laserowe czy depilatory IPL. Nie ulega jednak wątpliwości, że depilatory klasyczne są rozwiązaniem bardzo skutecznym i godnym uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here