smartwatch
www.Pixabay.com

Smartwatch stał się bardzo popularnym gadżetem, którego ma już większość z nas. Dobry smartwatch to nie tylko gadżet dla miłośników nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne urządzenie, które doskonale sprawdza się w codziennym życiu. Smartwatche noszą już nie tylko dorośli, ale także dzieci. Jaki smartwatch będzie nadawał się dla dziecka?

Po co dziecku smartwatch?

Smartwatch na ręce
www.Pixabay.com

Wielu dorosłych na pewno zadaje sobie pytanie, po co dziecku smartwatch? Nie chodzi tu bynajmniej o chwalenie się nim przed rówieśnikami. Trzeba pamiętać o tym, że typowy smartwach posiada wbudowany GPS. Pozwala on na zlokalizowania miejsca, w którym aktualnie znajduje się dziecko. To daje rodzicom pewność, że dziecku nie dzieje się krzywda. Tak naprawdę, smartwatch dla dzieci jest typowym zegarkiem z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Bardzo przydatna jest funkcja SOS, uruchamiana za pomocą jednego przycisku. Tylko tyle wystarczy, by połączyć się z rodzicem czy opiekunem w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia. Pod tymi względami, smartwatch jest urządzeniem zdecydowanie korzystnym i przydatnym nawet dla dzieci.

Jak działa smartwatch dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci w swojej budowie i sposobie działania nie odbiega zbyt wiele od zwykłych smartwatchy dla dorosłych. Oprócz tego, że smartwatch jest zegarkiem, potrafi być także monitorem aktywności fizycznej. Kontroluje puls, tętno czy ciśnienie krwi, informuje o przebiegu snu. Wersje dla dzieci są pozbawione skomplikowanych funkcji, z którymi maluch i tak nie byłby w stanie sobie poradzić. Smartwatch posiada wbudowany system, najczęściej jest to Android Wear lub WatchOS. Jest w pełni kompatybilny ze smart fonem, pozwalając na jego kontrolę. Smartwatche dla dzieci najczęściej posiadają w środku kartkę pamięci micro SIM lub Nano SIM.

Jakie funkcje mają smartwatche dla dzieci?

Smartwatche dedykowane dzieciom są zdecydowanie prostsze niż np. smartfony dla kobiet aktywnych czy dla sportowców. Umożliwiają oczywiście wyświetlanie, a nawet wykonywanie połączeń bez użycia smartfonu. To oczywiście funkcja podstawowa. Standardem jest także możliwość lokalizacji poprzez wbudowany GPS. Wiele urządzeń posiada także możliwość sterowania smartfonem w zakresie obsługi aparatu fotograficznego czy słuchania muzyki.

Smartwatch jako prezent na komunię- czy warto?

www.Pixabay.com

Pierwsza Komunia Święta wiąże się często z prezentami. Choć to oczywiście nie jest istotą tego dnia, nieodłącznym jego elementem są podarunki od rodziców, dziadków czy chrzestnych. Jednym z coraz częstszych prezentów jest właśnie smartwatch. Czy smartwatch nadaje się na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Okazuje się, że to całkiem dobry pomysł co najmniej z kilku względów. Po pierwsze, smartwatch będzie prezentem funkcjonalnym. Za jego pomocą dziecko zyska pewne narzędzie, które może pomóc mu w codziennym życiu, rodzice nabiorą przekonania, że dziecko jest bezpieczne. To dobry pomysł na nowoczesne przejście dziecka w starszy wiek, gdy będzie musiało ono stawić czoła wielu poważnym zadaniom. Dzięki smartwatchowi, dziecko nie musi nawet dotykać telefonu, by zadzwonić do rodziców. Poza tym, smartwatche nie kosztują tak dużo, jak komputery, profesjonalne laptopy czy nawet samochody. Dzisiaj rodzice czy chrzestni prześcigują się w pomysłach, kto znajdzie lepszy i droższy prezent. To bardzo zubaża wartość tego dnia, a dziecko nie potrafi jeszcze tego zrozumieć. Smartwatch jako prezent na komunię będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy warto kupić smartwatch?

Smartwatch może stanowić doskonałą alternatywę dla zwykłego zegarka. Nosi się go tak samo, inne są jednak jego funkcje, Smartwatch to zdecydowanie ciekawa i korzystna inwestycja, której warto się podjąć. Przydaje się każdemu, od dziecka aż po dorosłego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here