suszarka do wlosów
fot.Pixabay.com

Czasy, w których suszarka do włosów służyła tylko i wyłącznie do suszenia włosów dawno już odeszły w zapomnienie. Dzisiejsze urządzenia nie tylko suszą, ale także modelują włosy. Jaki model wybrać?

Suszarka do włosów- najpopularniejsze rodzaje

suszarka do wlosów
fot.Pixabay.com

Na rynku dostępne są przeróżne modele suszarek do włosów, jednak ich zastosowanie i sposób użycia jest w zasadzie zawsze taki sami. Wyróżnia się jednak dwie najbardziej podstawowe grupy suszarek- są to suszarki do użytku domowego oraz suszarki profesjonalne, które są stosowane w salonach fryzjerskich. Jak sama nazwa wskazuje, w domu najczęściej stosuje się suszarkę domową. Suszarki profesjonalne są o wiele większe, mają mocniejsze silniki i są także o wiele droższe. Z tego względu są raczej rzadko stosowane w domach i pozostają zarezerwowane dla salonów fryzjerskich.

Podstawowe funkcje suszarek do włosów

Suszarki do włosów, oprócz podstawowej funkcji suszenia, mają cały szereg innych opcji, które dają ogromne możliwości w zastosowaniu. Bardzo docenianą funkcją jest np. jonizacja. Polega ona na antystatycznym działaniu ujemnie naładowanych jonów, dzięki którym włosy się nie elektryzują, łatwiej się układają. Suszarki wyposażone w tą funkcję są szczególnie polecane dla kobiet o długich włosach.

Kolejną ciekawą i przydatną opcją jest dyfuzor, czyli nakładka, którą nakłada się na otwór wylotowy suszarki. Dyfuzor posiada wypustki, które wkłada się pomiędzy włosy podczas suszenia, co pozwala na ich modelowanie. Użycie dyfuzora nie da oczywiście tak spektakularnych loków, jak lokówka, ale pozwoli na osiągnięcie drobnych loczków dodających uroku. Im moc suszarki jest wyższa, tym dyfuzor da lepsze efekty.

Jakie funkcje powinna posiadać suszarka do włosów?

Suszarki do włosów posiadają m.in. możliwość regulacji temperatury, co pozwala na dopasowanie temperatury do włosów, podobnie, jak w przypadku lokówki. Najlepsze modele suszarek mają nawet sześć stopni regulacji temperatury wydmuchiwanego powietrza. Większość modeli umożliwia także regulację siły nadmuchu, a także skorzystanie z zimnego nadmuchu. Niektóre stylizacje wymagają zastosowania zimnego powietrza, więc taka opcja daje ogromne możliwości.

suszarka do wlosów
fot.Pixabay.com

Najnowocześniejsze modele suszarek posiadają wbudowany czujnik nawilżenia włosów. O tym, jak bardzo łatwo jest zniszczyć włosy nieumiejętnie susząc je suszarką wiedzą nie tylko fryzjerki. Dzięki czujnikowi nawilżenia włosów nie ma obaw! Urządzenie samo poinformuje nas, kiedy włosy zaczną robić się zbyt suche. Chodzi o optymalny moment wyłączenia suszarki. Ta innowacyjna funkcja sprawia, że włosy nie pozostają wilgotne, ale nie są także przesuszone.

Jaki silnik w suszarce do włosów?

Dzisiejsze suszarki do włosów działają w oparciu o pracę jednego z dwóch rodzajów silników. Jednym z nich jest silnik AC, czyli najbardziej wytrzymały rodzaj silnika, zasilany prądem zmiennym. Tego rodzaju silniki cechują się bezawaryjnością i możliwością użytkowania przez wiele lat. To właśnie te silniki wykorzystywane są w salonach fryzjerskich, gdzie sprzęty narażone są na wielogodzinne działanie każdego dnia.

Drugim rodzajem silników wykorzystywanych w suszarkach do włosów są silniki bezszczotkowe. Są bardzo wydajne, a według producentów, ich wydajność może być nawet 50% wyższa od wydajności zwykłych silników. Są bezawaryjne i mocne, a przy tym wyjątkowo lekkie.

Suszarka do włosów na prezent?

Suszarka do włosów jak najbardziej może być doskonałym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Suszarka jest urządzeniem, które znajdzie swoje miejsce w każdej łazience. Sprawdza się nie tylko przy suszeniu włosów, ale także przy ich stylizacji. Taki sprzęt z pewnością wywoła zadowolenie na twarzy kobiety, a używają go także mężczyźni. Przed zakupem, sprawdź dokładnie moc urządzenia, rodzaj silnika, a także cały dodatkowy osprzęt, dodawany w komplecie i rozszerzający możliwości zastosowania urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here