prostowanie włosów
fot.Pixabay.com

Każda kobieta uwielbia dbać o swoje włosy. Dla większości z nich włosy to prawdziwa wizytówka. Aby jednak zadbać o nie w pełni, nie wystarczą tylko kosmetyki i zwykła szczotka czy grzebień. Czasami potrzebujemy skorzystać ze sprzętu AGD, który pozwala na efektowną stylizację fryzury. Jakie urządzenie warto mieć w swojej łazience?

Suszarka do włosów- must have każdej kobiety

suszarka do wlosów
fot.Pixabay.com

Trudno byłoby wyobrazić sobie pielęgnację i stylizację włosów bez suszarki do włosów. Używamy jej przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wysuszyć wilgotne pasma. Wiele osób twierdzi, że suszenie włosów jest szkodliwe, że pasma stają się suche i bez życia. Jest w tym sporo prawdy, bo nieumiejętne suszenie rzeczywiście potrafi doprowadzić do przesuszenia pasm włosów. Jednak umiejętne stosowanie suszarki z pewnością nie wyrządzi włosom żadnej krzywdy. Dobra suszarka do włosów zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają pielęgnować włosy i zapobiegać ich zniszczeniu. Warto tutaj wymienić chociażby funkcję jonizacji czy dodatkowe nakładki do stylizacji włosów. Taka suszarka stanie się urządzeniem absolutnie niezbędnym w każdej łazience.

Lokówka- dla pięknego wyglądu

loki, kobieta z lokami
fot.Pixabay.com

Kolejnym sprzętem, który często używany jest do stylizacji włosów jest lokówka. Używa się jej przede wszystkim do zakręcania włosów w loczki o różnej wielkości. Możesz stworzyć fryzurę a’la mokra Włoszka, czyli pokryć głowę drobniutkimi loczkami. Możesz także postawić na romantyczne fale, luźno opadające na ramiona. Lokówka jest prostym urządzeniem, ale najnowsze wersje maja mnóstwo udogodnień i dodatkowych rozwiązań. Istnieją lokówki klasyczne, z klipsem do podtrzymywania zakręconych na wałek włosów, ale są także wersje automatyczne, które nawijają włosy samodzielnie. Lokówka może być doskonałym pomysłem dla prezent z okazji Dnia Kobiet, który zbliża się wielkimi krokami.

Prostownica- do niesfornych kosmyków

Kobiety, które naturalnie mają włosy proste, najczęściej chętnie sięgają po lokówkę i odwrotnie- kobiety o włosach kręconych często chcą pozbyć się loków i sięgają po prostownicę. Prostownica to urządzenie, które pozwala na wyprostowanie i wygładzenie niesfornych kosmyków. Dzisiejsze modele prostownic posiadają wiele funkcji, które maja uchronić przed zniszczeniem włosów podczas ekspozycji na wysoką temperaturę. Ponadto, prostownica posiada zwykle w zestawie wymienne nakładki, za pomocą których, przy odrobinie umiejętności, można wyczarować zmysłowe fale, o wiele delikatniejsze niż te stworzone przy użyciu lokówki.

Urządzenia do stylizacji włosów

Oprócz tych najbardziej popularnych urządzeń typu suszarki do włosów, lokówkiczy prostownice, warto wymienić również te znacznie mniej popularne, np. karbownicę do włosów. Za pomocą tego urządzenia, możesz stworzyć ciekawy efekt na pojedynczych kosmykach włosów. Podobnym urządzeniem jest także falownica, służąca do tworzenia delikatnych fal na włosach. Ciekawymi urządzeniami są także wszelkie sprzęty łączące w sobie funkcjonalność suszarki i lokówki czy prostownicy– suszarko-lokówki oraz lokówko-prostownice. Takie urządzenia są uniwersalne, służą do uzyskiwania różnych efektów. Są szczególnie polecane kobietom ceniącym sobie minimalizm.

O czym pamiętać, kupując małe AGD do stylizacji włosów?

Każda stylizacja włosów- zarówno suszenie, jak i kręcenie czy prostowanie- zakłada zastosowanie wysokiej temperatury, jakiej poddawane są włosy. Nie jest tajemnicą, że wysoka temperatura niszczy włosy, przesuszając je. Dlatego wybierając urządzenie do stylizacji włosów, warto zadbać o to, by umożliwiało ono regulację temperatury. Jeżeli włosy są grube i zdrowe, wysoka temperatura im nie zaszkodzi, jednak już cienkie i łamliwe włosy bardzo łatwo ulegną zniszczeniu, jeżeli poddasz je działaniu zbyt wysokiej temperatury. Jej regulacja pozwoli na dostosowanie jej wysokości do rodzaju włosów i ich kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here