loki, kobieta z lokami
fot.Pixabay.com

Lokówka do włosów jest jednym z najbardziej lubianych sprzętów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Za jej pomocą w kilka chwil możesz wyczarować zmysłowe loki czy romantyczne fale. Jaką lokówkę wybrać, by cieszyć się doskonałymi efektami?

Lokówki do włosów- rodzaje

loki, kobieta z lokami
fot.Pixabay.com

Kobiety je uwielbiają- nie ulega to wątpliwości. Lokówki cieszą się ogromną popularnością. Początek marca to czas, w którym wyjątkowo często są kupowane przez mężczyzn jako upominek dla ukochanej na Dzień Kobiet. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów lokówek, różniących się od siebie funkcjami i poziomem zaawansowania.

Lokówka klasyczna

To najprostszy model lokówki, który znany jest nam doskonale. Lokówka tego typu ma postać walca, którego średnica wynosi od 15 do 30 mm. Walec posiada specjalny klips, którego zadaniem jest przytrzymywanie kosmyków nawijanych na lokówkę włosów. Średnica walca ma wpływ na loki- im średnica jest większa, tym loki będą luźniejsze.

Lokówka spiralna

Ten rodzaj lokówki ma nieco inny wygląd. Jej końcówka zwęża się, co pozwala na uzyskanie bardzo mocno skręconych loków.

Lokówka stożkowa

Ten rodzaj lokówki daje spore możliwości, gdyż pozwala na skręcenie loków bardzo ścisłych, jak i luźnych. Składa się ze stożkowatego walca, nie posiada klipsa, co może być małym utrudnieniem w korzystaniu, szczególnie dla początkujących.

Lokówka geometryczna

Ten rodzaj lokówki przeznaczony jest do tworzenia nietypowych loków o nieregularnych kształtach. Celem takiej stylizacji włosów jest uzyskanie efektu nieładu, który jest oczywiście pozorny.

Lokówka automatyczna

To najwygodniejszy i najbardziej zaawansowany rodzaj lokówki. Jej działanie polega na automatycznym nawijaniu włosów na walec. Daje niezwykłe efekty nawet na cienkich włosach, pozwala na uzyskanie ścisłych loków.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lokówkę?

Zarówno kupując kosmetyki, jak i sprzęt do pielęgnacji, zawsze zwracamy uwagę na wiele istotnych szczegółów, które decydują o użyteczności i funkcjonalności produktu. Nie inaczej jest w przypadku lokówki do włosów. Bardzo ważnym aspektem mającym spory wpływ na wydajność urządzenia jest jego moc. Sprawa jest tutaj prosta. Im większa jest moc lokówki, tym lepiej. Duża moc sprawia, że lokówka jest szybciej gotowa do pracy, bo szybciej się nagrzewa. Najsłabsze lokówki mają moc kilkunastu W, jednak czas ich nagrzewania jest naprawdę długi. Najmocniejsze lokówki cechują się mocą nawet 150W, a jeżeli mówimy o suszarko-lokówkach, moc jest jeszcze większa i sięgać może nawet ponad 1000W.

Jak dobierać temperaturę lokówki do włosów?

loki, kobieta z lokami
fot.Pixabay.com

Kręcenie włosów przy użyciu lokówki opiera się na działaniu wysokiej temperatury. Warto wiedzieć, że temperatura, jaką bezpiecznie możemy potraktować włosy jest zależna od rodzaju włosów. Dlatego tak ważne jest, by lokówka miała możliwość regulacji temperatury. Jeżeli mamy do czynienia z włosami grubymi, spokojnie możemy zastosować temperaturę nawet do 200ºC.

Jeżeli jednak masz cienkie i słabe włosy, a masz zamiar zastosować lokówkę, zdecydowanie obniż jej temperaturę do 120-150ºC. Zbyt gorący walec lokówki mógłby zniszczyć delikatne włosy. Zdecydowanie najlepszymi lokówkami są te, które umożliwiają stopniową zmianę temperatury. Warto wybierać te modele, które na wyraźnym wyświetlaczu pokazują aktualną temperaturę. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek.

Specjalne funkcje lokówek

Niektóre lokówki posiadają wymienne końcówki. Służą one do uzyskiwania różnych efektów- od cienkich, efektownych loczków aż po luźne loki czy włosy karbowane i falowane. Wymienne końcówki rozszerzają funkcjonalność urządzenia sprawiając, że sprawdzają się one znakomicie w wielu sytuacjach.

Lokówka może okazać się doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Kobiet. Z całą pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, wywołując na jej twarzy uśmiech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here