Po przejściu zawału warto regularnie kontrolować stan serca

Zawał serca jest stanem zagrażającym życiu. Jeśli chory w porę nie trafi do szpitala, zawał może oczywiście doprowadzić do śmierci. Wielu osobom jednak na czas jest udzielana pomoc medyczna. Po zawale mogą normalnie żyć. Każdy, kto przeszedł zawał serca nie powinien jednak zapominać, że jego serce jest dużo słabsze, on sam powinien zaś regularnie odwiedzać kardiologa Katowice, który sprawdzi co się z sercem dzieje.

Poradnia kardiologiczna Katowice. Pacjenci po zawale powinni w niej bywać regularnie

Zawał serca zawsze może się powtórzyć, dlatego bardzo ważne jest to, by kardiolog Katowice regularnie badał pacjenta po zawale, oceniał stan serca i w razie konieczności wdrażał odpowiednie leczenie. Niestety wielu pacjentów – szczególnie kilka lat po przebytym zawale – o tym zapomina. Kardiolog katowice prywatnie staje się dla nich lekarzem, którego odwiedzają coraz rzadziej lub wcale. To bardzo poważny błąd. Nawet wiele lat po zawale warto regularnie chodzić do kardiologa Katowice. Każda poradnia kardiologiczna Katowice takich pacjentów traktuje priorytetowo i zapisuje na jak najmniej odległe terminy wizyt. Oczywiście jeśli wszystko jest dobrze, sam kardiolog Katowice prywatnie może zasugerować by – na przykład – w kolejnym roku po zawale poradnia kardiologiczna Katowice była przez pacjenta odwiedzana rzadziej. pacjent sam jednak nie powinien podejmować takiej decyzji.

Odpowiednie postępowanie po zawale może poprawić stan zdrowia

Po przejściu zawału serca można żyć normalnie, można jednak też szybko swoim postępowaniem doprowadzić do kolejnych problemów kardiologicznych lub nawet do kolejnego zawału serca. Nie warto oczywiście tego robić. Aby zachować serce w dobrym stanie, trzeba regularnie odwiedzać kardiologa Katowice prywatnie i godzić się na proponowane leczenie, jeśli jest w danej chwili koniecznością. Nie bez znaczenia jest też zmiana stylu życia. Ważne jest między innymi unikanie stresu, lepsze odżywianie się czy też wysypianie. Każdy kardiolog z Katowic powie też bez wątpienia, że chory po zawale nie powinien rezygnować z aktywności fizycznej. Wskazany jest ruch na świeżym powietrzu, oczywiście nie chodzi tu o sport wyczynowy.

Lecząc się u kardiologa i przestrzegając zaleceń można przeżyć wiele lat i to w dobrym zdrowiu, nawet po przebytym wcześniej zawale..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here