robot kuchenny
fot.Pixabay.com

Urządzenia kuchenna tworzone są po to, by ułatwiać codzienne życie i tworzenie pysznych, zdrowych dań. Takim urządzeniem jest np. robot kuchenny, który stał się absolutnym must-have każdej dobrze wyposażonej kuchni. Jakie robot kuchenny wybrać, by okazał się trafnym wyborem?

Czym jest robot kuchenny?

blender
fot.Pixabay.com

Robot kuchenny jest urządzeniem niezwykle wielofunkcyjnym. W zależności od rodzaju i modelu potrafi kroić, siekać, rozdrabniać, zagniatać ciasto, miksować.. i o wiele, wiele więcej. Roboty kuchenne występują w kilku najpopularniejszych opcjach, z których każda ma nieco inne funkcje.

Mikser

Mikser to urządzenie, które z pewnością posiada w swojej kuchni każda kobieta lubiąca piec ciasta. Urządzenie to umożliwia błyskawiczne mieszanie, ucieranie, ubijanie czy zagniatanie ciasta. Tego urządzenia nie trzeba chyba nikomu przypominać, choć nowoczesne wersje nieco różnią się od tych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Miksery nie są kosztowne, a znacząco ułatwiają nam życie.

Malakser

Malakser to urządzenie nieco bardziej zaawansowane od miksera. Potrafi miksować i mieszać produkty jednocześnie, szatkować, ucierać czy rozdrabniać mięso, a także wyrabiać ciasto. Malakser zastępuje wiele innych urządzeń, jest więc sporą oszczędnością miejsca i pieniędzy.

Blender

Blendery zwane są inaczej rozdrabniaczami. Ich nazwa wzięła się właśnie od ich głównego zastosowania. Zadaniem blendera jest dokładne rozdrabnianie produktów. Do blendera można wrzucić wszystko- od liści po warzywa i owoce. Za pomocą blendera przygotujemy pyszne i zdrowe smoothie czy koktajle. Jedno urządzenie, a tyle możliwości!

Robot wielofunkcyjny

robot kuchenny
fot.Pixabay.com

Robot wielofunkcyjny to urządzenie zdecydowanie bardziej zaawansowane od wspominanych już wcześniej mikserów, malakserów czy blenderów.  Służy do wykonywania wielu kuchennych zadań, a do tego pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Roboty są urządzeniami o większych rozmiarach, ale także znacznie większej ilości osprzętu i funkcji.

Robot z misą

Robot z misą służy przede wszystkim do dokładnego mieszania i miksowania produktów, które znajdują się w misie. Taki robot jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety, która lubi piec- podczas, gdy pani domu przygotowuje kolejne składniki na ciasto, misa automatycznie się obraca, a robot miesza zawartość miski. Pełna wygoda!

Roboty typu cooking chef

Robot typu cooking chef to najbardziej zaawansowane urządzenie spośród wszystkich wyżej wymienionych. Posiada te wszystkie funkcje, a do tego potrafi podgrzewać i gotować składniki. Nadaje się idealnie np. do przygotowywania zup czy sosów.

Jakie funkcje posiada robot kuchenny?

Robot kuchenny najczęściej posiada szereg funkcji, które powtarzają się w większości urządzeń. Zwykle mają funkcję łatwego czyszczenia, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Poza tym, zdecydowana większość robotów posiada przewidziane miejsce na wyposażenie, czyli cały potrzebny do pracy osprzęt i przewód sieciowy. Większość robotów posiada antypoślizgową podstawę, zwiększającą komfort z użytkowania i bezpieczeństwo użytkownika. Warto wybierać takie modele, które mają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wtedy nie ma ryzyka, że przy długotrwałym użytkowaniu urządzenie po prostu się przegrzeje i spali. Większość robotów kuchennych w komplecie posiada cały szereg noży zamiennych, służących do krojenia z drobne i grube plasterki, do ścierana, cięcia na wiórki, siekania czy krojenia frytek. Niektóre roboty umożliwiają także przygotowanie domowych frytek- służą temu specjalnie zaprojektowane noże. Do bardziej zaawansowanych akcesoriów należą między innymi młynek kawy, sitko czy wyciskarka do cytrusów.

Czy warto zainwestować w robota kuchennego?

Robot kuchenny to urządzenie, które nie tylko przyspiesza codzienne wykonywanie obowiązków, ale także ułatwia życie każdemu, kto przygotowuje posiłki dla swojej rodziny. Nie ulega wątpliwości, że robot kuchenny to urządzenie, o którym marzy każda kobieta, może więc okazać się świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here