blender
fot.Pixabay.com

Blendery są jednym z najbardziej popularnych i docenianych sprzętów AGD, które coraz częściej znajdują swoje miejsce w naszej kuchni. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając blender i jakie parametry są najistotniejsze?

Rodzaje blenderów

smothie
fot.Pixabay.com

Blendery występują w zasadzie w dwóch podstawowych rodzajach. Jednym z nich jest blender ręczny, drugi natomiast to blender kielichowy. Blender ręczny jest urządzeniem, które trzymamy w ręku. Decydując się na tego rodzaju urządzenie pamiętaj, by posiadało ono specjalną osłonkę, dzięki której przy rozdrabnianiu soczystych owoców czy warzyw, nie zabrudzisz całej kuchni. Decydując się na blender ręczny, zwróć uwagę na to, czy jest wygodny i czy po prostu wygodnie i komfortowo leży w dłoni. Wpłynie to na wygodę jego użytkowania. Drugim rodzajem blenderów jest blender kielichowy, czyli model stojący. Tego rodzaju robota kuchennego nie trzymamy w dłoni. Podczas pracy, blender kielichowy stoi na blacie. Do jego pojemnika przymocowane są przyssawki, dzięki którym urządzenie się nie przesuwa. Tego rodzaju blendery są wygodniejsze w użyciu od blenderów ręcznych, ale wymagają także większej ilości wolnego miejsca.

Jakie parametry wziąć pod uwagę, kupując blender?

Kupując blender, musisz wziąć pod uwagę całe mnóstwo różnych parametrów. Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, jaką moc posiada urządzenie. Model ręczny ma moc w zakresie 170-900W. Blender kielichowy natomiast cechuje się mocą nawet 1500 czy 1700W. Im większa jest moc urządzenia, tym bardziej rozdrobnione zostaną produkty.

fot.Pixabay.com

Bardzo ważnym parametrem jest także ilość obrotów na minutę. W przypadku blendera kielichowego standardem jest liczba 35 000 obrotów na minutę, podczas gdy blender ręczny daje około 20 000 obrotów na minutę. Najrozsądniej jest wybierać te blendery, które umożliwiają regulację prędkości rozdrabniania. Przydatną funkcją jest także funkcja turbo, która pozwala na maksymalne zwiększenie momentu obrotowego.

Różnice pomiędzy blenderami występują także w sterowaniu. Blendery ręczne są tutaj zdecydowanie prostsze. Podczas pracy, urządzenie musi być trzymane w ręku, nie ma więc możliwości, by sterowanie było bardziej zaawansowane- zazwyczaj opiera się na jednym przycisku. Znacznie bardziej zaawansowanymi robotami kuchennymi są blendery kielichowe. To one najczęściej posiadają własny panel sterowania, nierzadko posiadają także wygodny w zastosowaniu wyświetlacz i wbudowany mikroprocesor, pod tym kątem więc są o wiele bardziej zaawansowane niż blendery ręczne.

Blendery 2w1

Jeżeli nie możesz zdecydować się, jaki blender kupić, postaw na wersje łączącą w sobie blender ręczny i kielichowy. Ma on wiele zalet i mnóstwo zastosowań, a jedyną wadą jest spora ilość miejsca, jaką zajmuje to urządzenie na kuchennym blacie. Nie ulega wątpliwości, że blender 2w1 zastępuje wiele innych urządzeń, które musielibyśmy mieć w kuchni. Idealne rozdrobnienie pozwoli na przygotowanie pysznych dań szybko i łatwo. Blendery 2w1 są urządzeniami o dużym stopniu zaawansowania. Doskonale radzą sobie nawet z twardymi produktami, idealnie je rozdrabniając.

Czy warto kupić blender?

Blender to robot kuchenny, który z pewnością powinien znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni. Nie ulega wątpliwości, że codzienne kuchenne czynności są o wiele prostsze, gdy możemy zastosować tego typu urządzenie. Nie jest to urządzenie drogie, a daje naprawdę niezwykłe możliwości. Jeżeli lubisz owocowe smoothie czy zupy krem, blender będzie dla ciebie rozwiązaniem wprost idealnym. Nie ulega wątpliwości, że tego rodzaju posiłki z użyciem blendera przygotujesz o wiele sprawniej i szybciej, a przede wszystkim, bez żadnego wysiłku. Blender z całym przekonaniem wart jest inwestycji, a może być także  dobrym pomysłem na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here