Czy warto zamontować pod prysznicem deszczownicę

Deszczownica do prysznica to element wyposażenia łazienki, który coraz bardziej zyskuje na popularności. W ostatnich latach powoli przestaje ona być wyrazem luksusu czy ekstrawagancji, a staje się standardem w niemal każdej łazience. Czy jest to tylko moda, która za chwilę przeminie? Czy warto zamontować pod prysznicem deszczownicę?

Relaks pod prysznicem

Deszczownica różni się od tradycyjnej słuchawki prysznicowej sposobem rozproszenia strumienia wody. W deszczownicy jest ono bardzo duże, co doskonale imituje padający deszcz. Jest to niezwykle odprężające uczucie, gdyż woda, nie tylko obmywa skórę, ale też ją masuje. Codzienny prysznic staje się nie tylko koniecznością, ale i przyjemnością.

W trosce o środowisko

Zainstalowanie w swojej łazience deszczownicy do prysznica jest nie tylko korzystne dla naszego komfortu podczas mycia. Może być to także rozwiązanie, które jest ekologiczne i ekonomiczne. Jednocześnie zadbamy o własny relaks, portfel, a także środowisko. Jak do tego dochodzi? To proste. Im bardziej rozproszona jest woda w słuchawce prysznicowej, tym mniej jej zużywamy w tym samym czasie. Jednocześnie, nie wpływa to w żaden sposób na jakość naszej kąpieli. Istnieje tylko jedno ryzyko – kąpiel pod deszczownicą tak bardzo nam się spodoba, że nie będziemy chcieli wyjść spod prysznica.

Czy deszczownica do prysznica ma jakieś wady?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest w pomyśle zamontowania deszczownicy do prysznica. Pierwszą z wad jest dość trudne utrzymanie jej w czystości. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na opcję, gdy dysza przytwierdzona jest na stałe. Jednak i temu problemowi można łatwo zaradzić, montując zestaw posiadające system minimalizujący osadzanie się na nim kamienia, rdzy i zanieczyszczeń. Inną wadą, którą mogą zauważyć szczególnie panie, jest konieczność moczenia pod prysznicem całego ciała. Choć na pewno sprawia to przyjemność, nie zawsze jest rozwiązaniem praktycznym. Wymaga ono bowiem każdorazowego zmoczenia głowy i włosów, co może sprawić pewien problem.

Jak widać, Deszczownica do prysznica jest ciekawym i praktycznym rozwiązaniem w niemal każdej łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here