Wakacje z psem

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wakacje z psem. Jest to idealny czas, żeby spędzić niezapomniane chwile z pupilem, a także poświęcić mu maksymalnie swoją uwagę.

Wyjazd z psem

Można zwierzakowi zrekompensować chwile, kiedy byliśmy zapracowani i nie mieliśmy dla niego czasu. Oczywiście możesz czuć pewne obawy, jeśli jest to dopiero twój pierwszy wyjazd z czworonogiem. Nie trzeba się jednak na zapas martwić, ponieważ kiedyś musi być ten pierwszy raz. W tym artykule wyjaśnimy, jak powinny wyglądać Wakacje z psem, a także podpowiemy, jak się do nich właściwie przygotować.

Zaplanowanie podróży

Szczegółowe zaplanowanie wspólnej podróży z pieskiem znacząco zwiększa nasz komfort psychiczny. Na takie wakacje trzeba koniecznie zabrać zestaw pierwszej pomocy, czyli apteczkę dla psa. Niektóre zwierzaki muszą stale przyjmować jakieś leki. Należy koniecznie pamiętać o zabraniu takich leków, ponieważ na miejscu może być problem z ich uzyskaniem. Niezwykle ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie przed kleszczami, które mogą być wszędzie.

Potrzebne rzeczy na wakacje z psem

Warto mieć na uwadze, że kleszcze przenoszą boreliozę, czyli bardzo niebezpieczną chorobę, którą mogą zarazić się także ludzie. Jeśli pies źle znosi podróże autem to warto iść do weterynarza po tabletki na chorobę lokomocyjną. Ciekawą alternatywą jest też zastrzyk przeciwwymiotny. Psi lekarz może także przepisać środki na uspokojenie, które normalnie dostępne są tylko na receptę. Pomogą uspokoić pieska, który jest nerwowy i boi się jazdy. Tabletki tego samego typu podawane są również przed nocą sylwestrową. Należy pamiętać, że powinny być stosowane z wyprzedzeniem kilkudniowym. Trzeba także zabrać książeczkę zdrowia psa, w której zamieszczone są informacje o aktualnych szczepieniach. Pod ręką należy mieć zawsze wodę oraz miskę, żeby nakarmić pieska. Najważniejsza jest woda, ponieważ w sezonie letnim wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne. Jeśli zwierzę nie będzie piło odpowiedniej ilości wody każdego dnia to może się odwodnić. Dobrym rozwiązaniem jest również zabranie dodatkowej smyczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here