fot.Pixabay.com

Nie warto się oszukiwać- cellulit dotyczy większości kobiet. Nawet, jeśli bardzo staramy się to ukryć, pomarańczowa skórka na jakimś etapie życia stanie się zmartwieniem większości z nas. Na szczęście można z nią walczyć i to całkiem skutecznie. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków antycellulitowych. Które z nich warto kupić?

Czym jest cellulit?

fot.Pixabay.com

Na początku należy podkreślić, że cellulit nie jest chorobą. Jego zwalczania nie warto więc nazywać „leczeniem”. Jedynym powodem, dla którego chcemy pozbywać się cellulitu są względy estetyczne. Cellulit jest pewnym zaburzeniem w budowie tkanki podskórnej, czego efektem jest znacząca zmiana w wyglądzie skóry. Objawia się on guzkami i zagłębieniami, które swoim wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Żadna kobieta nie chce jej mieć, stąd poszukiwania sposobów na jej zwalczenie. Cellulit może pojawić się w każdym wieku. Co więcej, jeżeli pojawi się raz, prawdopodobnie będzie wracał. Zazwyczaj ujawnia się na udach i pośladkach, czyli tam, gdzie znajduje się największa ilość tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki na cellulit, podobnie jak np. krem do twarzy czy balsam do ciała, nie będą skuteczne, jeśli nie będą regularnie stosowane.

Rodzaje kosmetyków na cellulit

Kosmetyki antycellulitowe mogą przyjmować postać żelu, balskami, olejku lub serum. Bez względu na to, jaki kosmetyk wybierzesz, stosowanie będzie podobne. Trzeba bardzo intensywnie wcierać kosmetyk w miejsca występowania cellulitu i połączenie tego zabiegu z masażem, właściwym nawodnieniem, detoksykacją organizmu czy odpowiednią dietą.

Kosmetyki antycellulitowe działają na kilku różnych płaszczyznach, a głównym ich celem jest spalanie tłuszczu, który niespalony, odkłada się na pośladkach czy na udach. Substancjami wspomagającymi spalanie tłuszczów są np.. ksantyna, kofeina, koenzym A czy rutyna.  Oprócz spalania tłuszczów, kosmetyki antycellulitowe mają na celu także uszczelnienie naczyń krwionośnych i poprawa krążenia krwi. Takimi substancjami są np. algi czy olejki eteryczne. Kosmetyki tego rodzaju przeciwdziałają gromadzeniu się wody w organizmie i wspomagają detoksykację organizmu. Oprócz tych wszystkich funkcji, kosmetyki antycellulitowe mają za zadanie także ujędrnić, wygładzić i nawilżyć skórę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków antycellulitowych?

fot.Pixabay.com

Przed zakupem konkretnego kosmetyku upewnij się, jaki jest jego skład i jakie jest stężenie najważniejszych składników. Im więcej jest składników dobroczynnych dla skóry i krążenia, tym skuteczniejszy będzie kosmetyk. Ponadto, bardzo ważne jest unikanie środków, które w swoim składzie zawierają silikony, parabeny czy PEGi. Te substancje nie działają korzystnie ani na cellulit, ani w ogóle na skórę. Nie poprawiają jej wyglądu, a wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach mogą nawet wywoływać podrażnienia czy uczulenia.

Inne sposoby na zwalczanie cellulitu

Doskonałym sposobem na zwalczanie cellulitu są masaże. Każdego dnia potraktuj swoją skórę na zmianę ciepłą i lodowatą wodą. Poprawisz w ten sposób krążenie i pobudzisz lipidy do rozbijania grudek, które są tak nieestetyczne i niechciane.

Oprócz masaży, doskonale działają także peelingi. Najlepiej jest stworzyć własny peeling z ziaren naturalnej kawy. Zawarta w nich kofeina ma dobroczynny wpływ zarówno na stan skóry, jak i jej wygląd i kondycję. Peeling możesz przygotować samodzielnie, możesz kupić także gotowy środek w sklepie czy w aptece. Przy długotrwałym stosowaniu zobaczysz efekty.

Żaden kosmetyk czy inny cudowny sposób nie pomoże, jeżeli organizm nie będzie odpowiednio nawodniony. Pamiętaj o wypijaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. To bardzo ważne, również w walce z cellulitem. Oprócz nawodnienia organizmu, ważna jest także dieta bogata w cenne składniki odżywcze, a uboga w niezdrowe tłuszcze i nadmiar cukrów. To wszystko w połączeniu z aktywnością fizyczną da efekt w postaci zmniejszenia widoczności cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here