moda

Kobiety kochają biżuterię! Są niczym takie sroczki, które ciągnie dosłownie do wszystkiego, co się chociaż trochę świeci lub subtelnie błyszczy. Na pewno wiesz dobrze, o czym mowa. Nawet jeśli ruszasz na zakupy z myślą o zakupie wyłącznie jakichś nowych ubrań, najprawdopodobniej wielokrotnie zdarzy ci się wtedy przynajmniej rzucić okiem na dział z dodatkami i akcesoriami, by oczywiście coś ciekawego w nim znaleźć i opuścić progi butiku z dodatkowym naszyjnikiem albo przynajmniej maleńką bransoletką. Jakoś tak już jest, że biżuteria po prostu nas przyciąga. Doceniamy jej atrakcyjność i to, że potrafi ona zarysować charakter każdej stylizacji. W zależności od tego, czym dokładnie uzupełnisz prostą sukienkę o kroju tuby, może one sprawdzić się podczas zróżnicowanych okazji. Kolorowe i masywne dodatki stworzą z niej kreację wprost imprezową. Z kolei te bardziej stonowane i delikatne przemienią sukienkę w idealny strój na wieczorową randkę czy nawet firmowe przyjęcie.

Jeżeli jednak nie jesteś aż tak bardzo zainteresowana modą i nie przywiązujesz aż tak dużej wagi do tworzenia stylizacji, zazwyczaj komponując je spontanicznie i w biegu, istnieje ryzyko, iż po biżuterię sięgasz na samym końcu, gdy już jesteś ubrana i niemalże przygotowana do wyjścia z domu. Traktuje ją jak taki trochę zbędny dodatek. Niby wiesz, że będzie ona wpływać na wygląd całego stroju, ale gdybyś akurat przypadkiem zapomniała ją założyć, na pewno nie uznałabyś tego za coś złego i raczej byś się tym nie przejęła. To ubrania mają cię zdobić. Biżuterię można natomiast nosić, ale nie trzeba tego robić. Jeżeli do tej pory tak ją traktowałaś, najwyższa pora to zmienić. Biżuteryjne elementy potrafią być przecież znacznie bardziej efektowne od najpiękniejszych nawet sukienek, spodni, koszul czy spódnic. W przeciwieństwie do nich kosztują zwykle mniej, dzięki czemu w ich przypadku możesz sobie pozwolić na częstsze kupowanie większej ilości elementów. A potem po prostu zacznij robić z nich dobry użytek. Zawsze dopasowuj biżuterię do stylizacji i wybranej okazji.

Ogólnie rzecz biorąc każdy twój strój powinien przecież zostać dostosowany do konkretnej okoliczności. Zupełnie coś innego założysz do pracy, podczas gdy sztywna garsonka połączona ze szpilkami i klasycznymi złotymi kolczykami raczej nie sprawdzą się na luźnych zakupach z przyjaciółkami czy wycieczce rowerowej. Zacznijmy jednak od stylizacji dziennych. To właśnie one są najczęściej noszone i dlatego takie stroje najprawdopodobniej będziesz tworzyć najczęściej. Opieraj je zawsze na podstawowych ubraniach.

Klasyczna (basicowa) odzież damska wszędzie sprawdzi się dobrze. Mówimy tu m.in. o czarnych rurkach, jeansowych spodniach z rozszerzanymi nogawkami, graficznych t-shirtach, jednobarwnych topach na ramiączkach, ale też materiałowych marynarkach, skórzanych ramoneskach oraz dżinsowych kurtkach. Z tego rodzaju elementów jesteś w stanie stworzyć dosłownie setki różnych stylizacji, ale jednak liczy się to, by w każdej z nich zawrzeć jakiś ciekawszy i mocniejszy element. I tutaj właśnie świetnie ukazuje się kluczowa rola biżuterii. Duet białej koszulki i prostych jeansó wyglądałoby raczej nudno, ale jeśli tylko dodasz do niego masywny łańcuch wypełniony licznymi ogniwami (bardzo modny w tym sezonie) od razu zapewnisz sobie mocniejszy wizerunek i ciekawszy charakter. Biżuteria jest w stanie sprytnie cię zmieniać. A z tego właśnie powodu powinnaś mieć jej w swojej garderobie dość sporo, nawet i więcej niżeli ubrań, torebek czy butów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here