krem do twarzy
fot.Pixabay.com

Pielęgnacja twarzy jest ważna w każdym wieku, jednak z upływem lat warto otoczyć swoją twarz szczególną troską. O ile nastoletnia skóra nie wymaga specjalnych zabiegów prócz delikatnego nawilżania, o tyle już 30-letnia skóra potrzebuje nieco więcej uwagi. Jaki krem sprawdzi się najlepiej w tej grupie wiekowej?

Jak pielęgnować twarz po 30-tce?

krem do twarzy
fot.Pixabay.com

Szukając idealnego kremu do twarzy, nierzadko sugerujemy się przede wszystkim tym, dla jakiego wieku jest przeznaczony. Trzeba jednak pamiętać, że wiek jest tylko cyfrą, liczbą widniejącą w metryce. Zdecydowanie ważniejsza od wieku jest kondycja skóry. Może okazać się, ze kobieta po 50-tce, dbająca o swoją twarz będzie miała skórę w lepszej kondycji niż 35-latka ignorująca pielęgnację twarzy od młodości. Zawsze lepiej jest więc przeanalizować kondycję swojej skóry, a dopiero później zdecydować się na krem do twarzy.

Krem przeznaczony dla kobiet po 30-tce może być stosowany nawet wcześniej. Symptomem świadczącym o konieczności jego stosowania jest utrata jędrności czy pojawienie się pierwszych zmarszczek. Jeżeli pojawią się one już w wieku 25-lat, oznacza to, że potrzebujesz bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Ta zasada działa także w drugą stronę. Nawet, jeżeli masz o wiele więcej lat, wcale nie musisz stosować mocnych kremów przeciwzmarszczkowych. Jeżeli tylko kondycja Twojej skóry na to pozwala, z powodzeniem możesz stosować delikatne kremy przeznaczone dla kobiet po 30-tce.

Czego potrzebuje skóra po  30-tce?

Skóra po 30-tce zaczyna powoli tracić kolagen, którego produkcja zanika. Również poziom elastyny, odpowiadającej za elastyczność skóry, zaczyna się zmniejszać. Prowadzi to do powstawania zmarszczek- najpierw tych mimicznych, później także głębokich. Skóra traci swoje nawilżenie, staje się sucha, mniej przyjemna w dotyku. Gruczoły łojowe pracują wolniej, co sprawia, że nawilżenie staje się nieodzowne.

Skład kremu 30+

Krem przeznaczony dla kobiet 30+ będzie różnił się składem od kremów 20+ czy tych przeznaczonych do cery dojrzałej. Ważne jest, by w składzie kremu 30+ znalazł się kolagen, retinol oraz witaminy C i E. Witamina E nazywana jest witaminą młodości. Doskonale wpływa na napięcie skóry, opóźnia jej starzenie się. Ważnym składnikiem kremu 30+ jest także koenzym Q10, oleje oraz kwas hialuronowy.

Co oprócz kremu?

krem dla 20-latki
fot.Pixabay.com

30-letnia skóra wymaga kompleksowego działania, by jak najdłużej zachować swój zdrowy i młody wygląd. Bardzo ważne jest stosowanie nie tylko kremu do twarzy, ale także peelingów, które złuszczą stary naskórek. Istotne jest także stosowanie kremów pod oczy, które zawierają składniki rozświetlające skórę. Korzystne jest stosowanie serum, które pozwala na zniwelowanie zmarszczek. Może być łączony z kremem dla ulepszenia efektu. Warto wspomnieć o najtańszym i najbardziej naturalnym kosmetyku, który ma zbawienny wpływ na wygląd skóry. Jest nim.. woda! Aby twarz wyglądała młodo i zdrowo, konieczne jest regularne nawadnianie. Pamiętaj o tym, by każdego dnia wypijać minimum 1,5l wody. Pozwala to na doskonałe nawilżenie od wewnątrz, co zapewni piękny wygląd skóry. Nie bez znaczenia pozostaje dieta, bo odpowiednio zbilansowana, wpływa na nasz wygląd i zachowanie młodości.

Czy warto stosować kremy 30+?

Nie warto, a trzeba! Stosowanie kremu do twarzy w każdej grupie wiekowej powinno stać się absolutnym nawykiem i rytuałem. Niedobory nawilżenia i składników odżywczych w rejonie twarzy w młodości są bardzo trudne do nadrobienia. Każda skóra, nie tylko 30-letnia, ale i 20- i 50-letnia wymaga nawilżenia, regeneracji i odbudowy. Krem do twarzy to obok peelingu najłatwiejszy sposób na odżywienie skóry twarzy i zachowanie młodego wyglądu. Kremy warto kupować w drogeriach lub aptekach, a w razie wątpliwości zawsze można zaczerpnąć rady specjalisty, który pomoże dobrać rodzaj kremu do kondycji skóry twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here