Szampon dla psa alergika

Alergie zdarzają się także wśród psów. Najczęściej, cierpią one na alergie pokarmowe lub skórne. Pierwsze z nich mogą objawiać się na skutek spożycia określonych produktów, które wywołują reakcje alergiczne w psim organizmie. Alergie skórne powstają pod wpływem kontaktu z obecnymi w powietrzu pyłkami i innymi alergenami. Jeśli Twój pies regularnie dostaje alergii skórnych, wówczas warto rozważyć zakup specjalnego preparatu przeznaczone do psiej kąpieli. Kosmetyki takie pomagają usunąć szkodliwe alergeny z psiej sierści i skóry, a także działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie lub w inny korzystny dla psa sposób. Poniżej przyglądamy się z bliska tematyce kosmetyków dla psich alergików. Podpowiadamy jakie produkty warto wybrać, jak wygląda ich działanie oraz jak pomóc psu cierpiącemu na nawracające alergie skórne.

Kąpanie psa z alergiami – najważniejsze zasady 

Kąpiel psa jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy w dużym stopniu od takich kwestii jak styl życia danego psa, częstotliwość i czas trwania spacerów, jego wielkość, a także kontakt z innymi zwierzętami. Przykładowo, psy pozbawione sierści należy kąpać regularnie – nawet raz na tydzień. Psów młodych zazwyczaj nie zaleca się kąpać w ogóle. Natomiast psy dużych rozmiarów – jak choćby labradory – można kąpać zaledwie raz lub kilka razy do roku. 

Psy cierpiące na alergie powinny być kąpane zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii. Zależy to w dużym stopniu od intensywności reakcji alergicznych oraz częstotliwości ich występowania. Niekiedy zdarza się, psy z alergiami wymagają kąpieli równie rzadko co psy zdrowe. Często jednak konieczne okazuje się powtarzanie kąpieli nawet kilka razy w miesiącu. Psy cierpiące na choroby skórne mogą wymagać kąpieli jeszcze częstszych – wykonywanych co kilka dni. 

Psy z alergiami należy kąpać w sposób podobny, co psy zdrowe. Należy dokładnie je namoczyć oraz pokryć zaleconym przez weterynarza preparatem. Należy omijać pyszczek, uszy oraz oczy, na które kosmetyki mogłyby mieć negatywny wpływ. Warto przy tym podkreślić, że psa nie trzeba szczególnie intensywnie szorować, a jedynie przemywać. Oczywiście, psy z długą sierścią warto wyszczotkować, usuwając z kudłów brud i alergeny. 

Szampony dla psich alergików – jaki preparat warto wybrać? 

Z psimi alergikami należy postępować szczególnie ostrożnie. Oczywiście, odpada używanie zwykłych kosmetyków przeznaczonych dla ludzi, jak również konwencjonalnych kosmetyków dla zwierząt. Mogą one podrażnić skórę, wywołać zaczerwienienie oraz powodować świąd. Wówczas, psy mają tendencję do drapania się lub wygryzania sobie ran. 

Warto zwrócić uwagę, czy w składzie interesującego Cię preparatu znajduje się chlorheksydyna. Jest to biocyd o wyjątkowo szerokim spektrum oddziaływania. Zwalcza różne bakterie, grzyby i szkodliwe drobnoustroje. Jest często stosowany w kosmetykach dedykowanych dla zwierzęcych alergików. Warto polecić zwłaszcza szampony dla psa z oferty AquaelZoo, dedykowane dla najbardziej wymagających czworonogów.

Ponadto, poszczególne produkty mogą odznaczać się bardziej precyzyjnym i specjalistycznym oddziaływaniem. Znajdziesz szampony dedykowane na skórne stany zapalne, regulujące mikroflorę i poziom pH, przeciwdziałające wysuszeniu skóry oraz dedykowane do zwalczania bakterii lub grzybów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here