kokos i szampon naturalny
www.pixabay.com

Włosy, które mają naturalną skłonność do przetłuszczania się, potrzebują odpowiedniego oczyszczania i pielęgnacji. W przeciwnym razie zamiast pięknych, misternych fal będziemy mieć na głowie tłuste strąki włosów, którym daleko do estetycznego i atrakcyjnego wyglądu. Jaki szampon przyda się do przetłuszczających się włosów?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

szampon wyciskany na rękę
www.pixabay.com

Za przetłuszczanie się włosów odpowiada łojotok skóry głowy. Kiedy skóra produkuje zbyt wiele serum, włosy bardzo szybko sprawiają wrażenie nieświeżych. Przyjmuje się, że jeżeli włosy już po 24h od mycia stają się tłuste, mamy do czynienia z włosami przetłuszczającymi się. Przyczyn takiego zjawiska jest dość dużo. Jedną z nich jest np. zaburzenie hormonalne bądź tocząca się choroba skóry. Czasami zdarza się, że przetłuszczone włosy są winą tylko i wyłącznie nas samych- niewłaściwa pielęgnacja, zbyt rzadkie mycie włosów czy mycie ich nieodpowiednimi szamponami może zaostrzać problem.

Jak dbać o włosy z tendencją do przetłuszczania się?

Jeżeli posiadasz tendencję do przetłuszczania się włosów, musisz zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Niewskazane jest stosowanie szamponów, które w swoim składzie posiadają bardzo silne detergenty. Takie środki wysuszają skórę głowy, co sprawia, że łój produkowany jest w jeszcze większych ilościach. Lepiej jest także unikać emolientów, które na powierzchni włosa tworzą ochronną warstwę, tzw. film. Emolientami są np. oleje, woski czy masła. Są one wskazane do włosów suchych, jednak do włosów przetłuszczających się absolutnie nie.  Niezwykle istotne jest więc stosowanie szamponu przeznaczonego do tego rodzaju włosów.

Co zawiera dobry szampon do włosów przetłuszczających się?

Dobre szampony do włosów  przetłuszczających się w swoim składzie powinny zawierać przede wszystkim zioła. Są one substancjami naturalnymi, nie obciążają włosów i nie niszczą ich, są więc w pełni bezpieczne. Zawsze przed użyciem warto dokładnie przeanalizować ulotkę. Im krótszy jest skład kosmetyku, tym lepiej.

Jak myć włosy we właściwy sposób?

kobieta z różowymi włosami
www.pixabay.com

Mycie włosów wbrew pozorom jest łatwym i rutynowym zadaniem. Okazuje się jednak, że wiele osób robi to w niewłaściwy sposób. Przede wszystkim, przed umyciem włosów należy je dokładnie wyszczotkować, a dopiero wówczas przejść do mycia. Pamiętaj o tym, że włosy powinno się myć w letniej wodzie. Ani woda zbyt gorąca, ani zbyt zimna nie wpłynie korzystnie na zdrowie i na wygląd włosów.

Pamiętaj o tym, że myjesz tak właściwie skórę głowy, a nie same włosy. Od tego zacznij cały proces. Musisz dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru wydzielanego serum. Skup się na masowaniu skalpu, a końcówki włosów umyją się właściwie same podczas spływania z głowy piany z wodą.

Jeżeli czujesz potrzebę codziennego mycia włosów, możesz to robić. Pamiętaj jednak o stosowaniu odpowiedniego szamponu. Jeżeli zastosujesz szampon nieodpowiedni i będziesz to powtarzać każdego dnia, kondycja włosów szybko się pogorszy.  W myciu włosów przetłuszczających się chodzi przede wszystkim o zmycie z powierzchni włosów warstwy łoju, który zalega na ich powierzchni. aby tego dokonać, warto wybrać szampony odpowiednie do danego rodzaju i stanu włosów. Doskonale nadają się do tego celu szampony z miętą czy innymi ziołami, które nie obciążają włosów, a czynią je doskonale oczyszczonymi.

Czy włosy przetłuszczające się są problemem?

Właściwie włosy przetłuszczające się, podobnie, jak włosy suche, nie muszą być problemem, o ile zastosujemy dobry, odpowiedni szampon do tego rodzaju włosów. Wówczas nie stracą one na swoim wyglądzie i będą się pięknie prezentować w każdej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here