dziewczyna w kwiatach
fot.Pixabay.com

Suche włosy wyglądem bardziej przypominają siano niż burzę zdrowych włosów. Na szczęście są na to sposoby pielęgnacyjne, a najprostszym jest stosowanie odpowiedniego szamponu do włosów. Jaki szampon sprawdzi się najlepiej?

Suche włosy- jak wyglądają?

kobieta z różowymi włosami
www.pixabay.com

Warto na początku podkreślić, że suche włosy to nie to samo co włosy zniszczone. To, że włosy są suche często jest naturalne dla danej osoby. Skóra, która nie wytwarza wystarczającej ilości łoju. Sprawia to, że łodyga włosa jest osłabiona i nie jest chroniona warstwą tłuszczową. Włosy zniszczone natomiast mogą być suche, ale wcale nie muszą. Zarówno włosy suche, jak i zniszczone wyglądają nieatrakcyjne, są pozbawione gładkości i blasku.

Jakie składniki powinien zawierać szampon do suchych włosów?

Zwróć baczną uwagę na skład szamponu, który chcesz zastosować. Jeśli masz suche włosy, szampon powinien zawierać w sobie emolienty i humektanty. Składniki te nawilżają włosy i zabezpieczają przed uciekaniem wilgoci. Składnikiem takim jest np. miód czy aloes.

Wybierając szampon do suchych włosów, unikaj tych, które w swoim składzie mają proteiny. Dla suchych włosów nie są one korzystne, ale już przy włosach zniszczonych jak najbardziej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że włosy suche bardzo łatwo można zniszczyć stosując zbyt dużą ilość proteidów.

Wiele osób pyta, jak często powinno się myć suche włosy, by nie pogorszyć ich stanu. Odpowiedź jest prosta- myj włosy tak często, jak tego naprawdę potrzebują, jednak im rzadziej, tym lepiej. Skóra głowy pozostanie wówczas odpowiednio nawilżona, a włosy nie będą się tak mocno przesuszać. To sprawi, że kondycja włosów znacznie się poprawi.

Włosy suche, a suchy szampon

szampon wyciskany na rękę
www.pixabay.com

Trend na suchy szampon trwa w najlepsze. Zastosowanie takiego szamponu bez spłukiwania jest super szybkie i wygodne. Idealne, gdy np. musisz wyjść z domu, a świeżość Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia. Zastanówmy się jednak, czy taki szampon nadaje się do stosowania na suchych włosach? Jeśli masz włosy suche, a chcesz stosować suchy szampon, zwróć uwagę na to, by jego skład był delikatny i nieprzesuszający skóry głowy. Doskonałymi produktami są suche szampony na bazie masła mangowego czy na bazie miodu.

Jak pielęgnować suche włosy?

Suche włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie wystarczy tylko szampon, by przywrócić im blask. Warto stosować specjalistyczne odżywki do włosów, które nawilżą włosy aż po końce. Istotne jest także zastosowanie olejków, szczególnie olejku arganowego. Pamiętaj jednak, by ilość stosowanego olejku była niewielka, w przeciwnym razie uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego- tłuste, klejące się i obciążone włosy bez życia.

Wiele kobiet na suche włosy stosuje różnego rodzaju płukanki czy wcierki. Gotowe produkty można kupić w aptece, można także spróbować przygotować taki produkt samodzielnie, na bazie ziół i innych naturalnych składników.

O czym jeszcze pamiętać?

Suche włosy łatwo można zniszczyć. Jeśli masz z nimi problem, zwróć uwagę na codzienną rutynę w ich stylizacji. Jeśli często stosujesz suszarkę do włosów, prostownicę czy lokówkę, musisz liczyć się z możliwością zniszczenia włosów przy nieumiejętnym korzystaniu. Staraj się nie poddawać włosów wysokiej temperaturze przez dłuższy czas, bo to wpłynie na jeszcze gorsze ich wysuszenie. Włosy suche wymagają szczególnej troski także w kontakcie ze słońcem. Jeśli uwielbiasz się opalać, pamiętaj o osłonie głowy. Możesz także zastosować specjalne preparaty, które chronią włosy przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Wystarczy odrobina wysiłku i chęci, a włosy znowu staną się pełne blasku. Warto podjąć ten wysiłek, by cieszyć się pięknymi, olśniewającymi włosami, które robią wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here