kobieta z różowymi włosami
www.pixabay.com

Alergie są coraz częstszym problemem nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Mogą ujawnić się w każdym wieku i nie ma tutaj żadnej reguły. Alergicy wymagają nieco bardziej przemyślanych kroków w kwestii pielęgnacji swojej skóry i włosów. Tyczy się to między innymi szamponu. Jaki szampon przyda się do mycia włosów przez alergików?

Sprawdzaj ulotkę

szampon wyciskany na rękę
www.pixabay.com

Jeżeli masz alergię bądź skórę bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień, szukasz szamponu hipoalergicznego. Problem polega na tym, że nie każdy szampon, na którym znajdziesz informację, że jest hipoalergiczny, że nie wywołuje żadnych podrażnień i jest bardzo delikatny, rzeczywiście taki jest. To znany i popularny chwyt marketingowy- taka informacja brzmi bardzo zachęcająco, a tak naprawdę klient nie ma szans udowodnić, czy to rzeczywiście prawda. Dlatego znacznie bardziej wiarygodne od czytania tych wszystkich haseł na froncie butelki z szamponem jest czytanie ulotki i sprawdzenie składu szamponu.

Jaki skład powinien mieć szampon dla alergika?

Szampon dla alergika powinien mieć lekką konsystencję. Nie powinien zawierać w sobie detergentów ani żadnych silnych substancji, które mogą zaognić problem alergiczny. Nie zaleca się, by szampon dla alergików miał w swoim składzie alkohole, siarczany czy substancje zapachowe. Wszystkie to substancje bardzo mocno wysuszają skórę głowy. Detergenty zalecane są w szamponach do włosów przetłuszczających się, bo potrafią zmyć z włosów i skóry głowy wszelkie zabrudzenia i nadmiar serum. Osoby z alergią jednak nie powinny stosować takich środków, bo mogą one wywoływać dokuczliwe pieczenie i swędzenie  skóry głowy, a nawet łupież.

Szampon naturalny- wady i zalety

długie włosy na wietrze
fot.Pixabay.com

Szampony tworzone na bazie ziół są niezwykle delikatne i nie powodują żadnych podrażnień. Mogą jednak okazać się zbyt słabe, by usunąć zabrudzenia ze skóry głowy. Jeżeli na co dzień stosujesz jakieś środki do stylizacji włosów, np. lakier do włosów, szampon ziołowy może nie dać sobie rady z domyciem resztek zaschniętego lakieru. W takiej sytuacji najlepiej jest znaleźć złoty środek i stosować szampon, który z jednej strony jest delikatny i naturalny, z drugiej jednak ma w swoim składzie kilka składników, które umożliwiają usuwanie środków do stylizacji włosów i innych zanieczyszczeń.

A może szampon dla dzieci?

Doskonałym pomysłem dla osób, które cierpią na alergie i nadwrażliwą skórę są szampony dla dzieci. Mają one w sobie substancje nawilżające, nierzadko także mocznik, sorbitol czy mleczan sodu. Są to substancje, które dobrze radzą sobie z oczyszczaniem skóry i głowy i nie wywołują podrażnień.

Szampon z apteki

W aptekach dostępne są różnego rodzaju szampony, które doskonale wpływają na kondycję skóry głowy i włosów osób z nadwrażliwą skórą lub z alergią. Takie szampony można potraktować jako lekarstwo. Każdy z nich został sprawdzony pod kątem swojego działania, a ich stosowanie jest niemal gwarancją sukcesu.

Idealny szampon nie istnieje

Trudno byłoby znaleźć szampon, który sprawdzi się w przypadku każdego. Każdy z nas jest inny, inna jest także skóra głowy i reakcje alergiczne. Trudno byłoby określić, jaki szampon kupić, by uwolnić się od nieprzyjemnych dolegliwości raz na zawsze. Jedynym rozwiązaniem jest tutaj testowanie na samym sobie i szukanie szamponu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here