smartfon 2021
fot.Pixabay.com

Nie ma się co oszukiwać- za najwyższe i najbardziej zaawansowane modele smartfonów trzeba słono zapłacić. Wiedzą o tym wszyscy, którzy interesują się nowoczesnymi technologiami. Jednak na rynku dostępne są modele o wiele mniej kosztowne. Już za 500 zł można kupić naprawdę dobry smartfon. Jak go znaleźć i na co zwrócić uwagę?

Czy warto wybrać tani smartfon?

smartfon 2021
fot.Pixabay.com

Wiele osób zastanawia się, czy zakup taniego smartfona w ogóle ma sens. Pozostaje obawa, czy podzespoły taniego sprzętu będą dobrze pracować, czy będą niezawodne. Wśród społeczeństwa panuje powszechne przekonanie, że wszystko, co tanie jest niewiele warte. To nieprawda! 500 zł za smartfona to bardzo niska cena, ale już w tym przedziale można znaleźć naprawdę ciekawe modele.

Smartfon do 500zł sprawdzi się przede wszystkim dla osób, którym nie zależy na najwyższych parametrach technicznych. Oczywiste jest, że taki smartfon nie będzie miał bardzo zaawansowanych możliwości, jednak z pewnością wystarczy do codziennego użytkowania.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając smartfon do 500zł, zwróć uwagę przede wszystkim na to, by mimo wszystko był on w miarę nowy.  W przeciwnym razie zarówno system, jak i aplikacje będą przestarzałe, a nie wszystko można zaktualizować. Nowy telefon będzie miał oprogramowanie ze wsparciem, zawsze więc będzie aktualny. Poza tym, zwróć uwagę na akumulator, który powinien być pojemny. Mocny akumulator do dłuższy czas pracy na baterii, a więc o wiele większa wygoda użytkowania. Smartfon powinien mieć odpowiednią ilość pamięci RAM- co najmniej 3 GB. Zapewni to wygodną i płynną pracę. Nie bez znaczenia pozostaje także wysoka jakość obrazu i czuły dotyk.

Jaki model smartfona do 500 zł wybrać?

smartfon 2021
fot.Pixabay.com

Bardzo ciekawym modelem smartfona do 500zł jest Redmi 9C. Pomimo niskiej ceny, telefon posiada łączność zbliżeniową NFC, umożliwiającą płacenie za pomocą telefonu bez użycia karty. Smartfon na dużych rozmiarów ekran, posiada także czytnik linii papilarnych. To doskonały wybór wśród smartfonów niskobudżetowych.

Kolejnym wartym uwagi modelem smartfonów jest Motorola Moto E7 Plus. Cechuje się on przede wszystkim dużą ilością pamięci zarówno RAM, jak i wewnętrznej, służącej do przechowywania plików. Nowy system Android pozwala na szybką pracę i błyskawiczne działanie. Smartfon nadaje się nie tylko do podstawowego wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości, ale także do oglądania filmów czy korzystania z mediów społecznościowych.

Modele smartfona do 500 zł, który nadaje się także dla dziecka jest OPPO A12. Jest naprawdę solidny, bezproblemowy w obsłudze. Wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala pozwala na wygodne korzystanie z mediów społecznościowych czy serwisów internetowych. Ważną cechą jest fakt, że telefon jest w stanie przetrwać na jednym ładowaniu nawet 2 dni.

A może lepiej dopłacić?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto jest kupić smartfona z niższej półki, czy może lepiej dopłacić i kupić telefon do 1000zł czy nawet do 2000zł. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela, ale także od oczekiwań. Drogi telefon to naprawdę bardzo zaawansowany sprzęt. Tak naprawdę nie ma sensu przepłacać jeżeli wiemy, że nie wykorzystamy całego potencjału tego sprzętu. Smartfony do 500zł cechują się naprawdę wysoką jakością, o ile wybierzemy dobry model. Z pewnością zaspokoi najbardziej podstawowe wymagania i będzie wygodny w użyciu, a przy tym nie zrujnuje naszego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here