smartfon do 1000zł
fot.Pixabay.com

1000 zł to budżet pozwalający na zakup całkiem dobrego smartfona. Oczywiście, że najlepsze modele kosztują o wiele więcej, jednak już za takie pieniądze z powodzeniem możesz zakupić model telefonu, który Cię pozytywnie zaskoczy. O czym pamiętać i jak wybrać taki sprzęt?

Dlaczego warto postawić na smartfon do 1000zł?

smartfon do 1000zł
fot.Pixabay.com

Smartfony to urządzenia, których używamy każdego dnia. Niemal każdy z nas posiada własne urządzenie z kieszeni, dlatego tak wiele osób zastanawia się, jaki model kupić. Dzisiaj smartfon to już nie tylko telefon, ale także urządzenie multimedialne, służące nam do przeglądania Internetu, słuchania muzyki czy oglądania filmów. Nie każdy jednak chce przepłacać i kupować smartfon do 2000zł. Na rynku dostępne są modele o wiele tańsze, nawet do 500zł. Złotym środkiem pomiędzy smartfonami drogimi, a najtańszymi jest właśnie smartfon do 1000zł.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując smartfona, bez względu na to, czy jest to model do 500zł czy do 2000zł, zawsze zwracaj uwagę na parametry techniczne. Nie ma co oczekiwać, że smartfon za 1000zł będzie miał to samo, co oferują najdroższe modele, zwróć jednak uwagę przede wszystkim na przekątną ekranu i jakość wyświetlanego obrazu. To bardzo ważne parametry, od których zależy wygoda użytkowania sprzętu. Poza tym, znaczenie ma także pojemność baterii i ilość pamięci RAM i pamięci zewnętrznej. O ile tą drugą da się rozbudować, pamięć RAM jest cechą niezmienną w danym telefonie, warto więc zadbać o to, by kupowany model smartfona miał przynajmniej 3 GB tej pamięci.

Modele smartfonów do 1000zł, które warto wziąć pod uwagę

smartfon do 1000zł
fot.Pixabay.com

Jednym z flagowych modeli smartfonów do 1000zł jest Samsung Galaxy M31s. Jego wyróżniającą cechą jest bardzo pojemny akumulator- 6000 mAh jest wartością wręcz niezwykłą. Ponadto, w smartfonie zastosowano ekran Super AMOLED, niemal w ogóle niespotykany w tej klasie sprzętowej. Zapewnia on naprawdę najwyższej jakości obraz i wyrazisty kontrast.

Innym modelem smartfona, którego koszt zamyka się w 1000zł jest smartfon XIAOMI POCO X3 NFC. Najbardziej nietypową jego cechą jest odświeżanie ekranu 120 Hz. Takie wartości spotyka się zwykle w smartfonach do 2000zł, a nie w wersjach budżetowych. Ponadto, praca smartfona opiera się na procesorze Snapdragon 732G z Andreno 618, ma aż 6GB pamięci RAM i aż 128 GB pamięci wewnętrznej. Nietypowa jest także łączność NFC, która występuje zwykle w droższych modelach.

Czy warto kupić smartfon do 1000zł?

Wszystko zależne jest od naszego budżetu. Dostępne dzisiaj smartfony mają naprawdę wysokie parametry techniczne, a ich cena gra rolę drugoplanową. Jeżeli nie masz zbyt wysokich wymagań co do możliwości sprzętowych, wystarczy Ci nawet smartfon do 500zł, a tym bardziej do 1000zł. Jeżeli jednak marzy Ci się sprzęt najnowszej generacji, o najbardziej zaawansowanych możliwościach, zainwestuj w nieco droższy model, którego wartość wynosi 2000zł lub więcej. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Warto jednak pamiętać, że nawet ten najnowszy smartfon za kilka, kilkanaście miesięcy przestanie być nowy, a stanie się przestarzały, bo na rynek wyjdą zupełnie nowe modele. Nie zawsze więc inwestowanie w drogie smartfony ma sens. Podobnie sprawa wygląda, gdy szukamy smartfona dla dzieci. Nie warto płacić nie wiadomo jakich pieniędzy, bo jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko zgubi telefon lub zniszczy i niestety, pieniądze przepadną. Zarówno smartfon dla dziecka, jak i smartfon dla seniora nie musi mieć najwyższych parametrów technicznych, bo zaawansowane i skomplikowane funkcje i tak nie zostaną w pełni wykorzystane, już sama ich obecność w sprzęcie powoduje, że jego cena znacząco wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here