przyjęcie komunijne
fot.Pixabay.com

Komunia jest bardzo ważnym dniem w życiu każdego dziecka. To przecież tak uroczysty dzień, wspaniały, rodzinny obiad, a przede wszystkim…. Prezenty! Oczywiście, upominki nie są w tym wszystkim najważniejsze, jednak mimo wszystko trudno byłoby wyobrazić sobie ten dzień bez nich. Jaki prezent sprawdzi się dla dziecka najlepiej?

Przede wszystkim- nie przesadź

To, jaki prezent zakupisz dziecku z okazji Pierwszej Komunii jest zależne od Ciebie i od relacji, jaka łączy Cię z dzieckiem. Nie ulega wątpliwości, że najlepsze prezenty to te dane z serca. Nie ma tu większego znaczenia, co podarujesz, ale uważaj, by nie przesadzić. Dziecko ma znać wartość tego dnia, prawdziwy jego sens. Nie można dopuścić do tego, by najważniejszym etapem wspaniałego komunijnego przyjęcia stały się prezenty.

Po drugie, zwróć uwagę na relacje

Inny prezent podarujesz na komunię swojemu dziecku, inny chrześniakowi, a jeszcze inny dalszej rodzinie. Mówiąc prościej, prezent ma związek z relacjami, jakie łączą Cię z dzieckiem. Nie wybieraj kosztownych prezentów, które zamiast przybliżać dziecko do sensu tego dnia, będzie go od niego oddalać. Dobry prezent zawsze wpłynie z serca.

Przykłady prezentów na pierwszą komunię

zastawa stołowa, wiosna, przyjęcie komunijne
fot.Pixabay.com

Jednym z przykładem prezentu na Pierwszą Komunię Świętą może być np. tablet. To doskonałe urządzenie sprawia, że nauka staje się prawdziwą zabawą, a czas wolny może być spędzany w ciekawy sposób. Tablet nie zastąpi co prawda komputera czy notebooka, stanowi jednak jego doskonałe dopełnienie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego rodzaju urządzenie mogło stanowić pomysł na prezent pierwszokomunijny.

Innym pomysłem na upominek może być smartwatch. W wersji dla dzieci jest to po prostu elektroniczny, inteligentny zegarek, który posiada kilka innych, przydatnych funkcji, np. GPS czy przycisk SOS. Smartwatch to urządzenie zyskujące zwolenników na całym świecie. Coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Z urządzenia korzystają zarówno mężczyźni, jak o kobiety, a coraz częściej także dzieci. Smartwatch będzie doskonałym prezentem, bo jest nie tylko ciekawym gadżetem, ale także bardzo funkcjonalnym urządzeniem, które podnosi poziom bezpieczeństwa dziecka.

Prezenty nieśmiertelne

Wśród częstych prezentów pierwszokomunijnych wciąż obecne są rozwiązania, które są sprawdzone od lat. Mowa tu np. o rowerze czy zwykłym zegarku. Takie prezenty są funkcjonalne, a do tego pokazują prawdziwą wartość tego jedynego w życiu dnia. Ani rower, ani zegarek nie są przedmiotami bardzo kosztownymi, dzięki czemu dziecko uczy się, że Pierwsza Komunia to przede wszystkim piękne wydarzenie, a nie tylko prezent od mamy i taty czy cioci. Kupując dziecku taki nieśmiertelny prezent, w jakiś sposób pielęgnujesz także tradycję, bo zapewne  sam taki właśnie podarunek dostałeś wiele lat wcześniej.

Prezent odroczony w czasie lub upominek niematerialny? Czemu nie!

Niektórzy w pomysłach na prezent idą nieco dalej. Popularne stają się obecnie prezenty, których realizacja jest odroczona w czasie. Może to być np. lokata w banku, którą dziecko otrzyma w dniu 18-tych urodzin. Może być to także np. voucher na kurs językowy czy bilet wstępu do miejsca, które zawsze było marzeniem dziecka. Takie prezenty są oryginalne, a zarazem zawsze podobają się dziecku.

komunia święta różaniec, modlitewnik
fot.Pixabay.com

Kupując pierwszokomunijny prezent, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim, prezent powinien być raczej skromny, nie powinien mieć zbyt wysokiej wartości, by nie zatracić wagi tego jedynego dnia. Poza tym, ważne jest, by był to prezent, który stanie się długoletnią pamiątką. Świetnie sprawdzi się np. łańcuszek czy krzyżyk, które zostaną z dzieckiem na zawsze. Takie prezenty zawsze się sprawdzają. Co więcej, dziecko na pewno je doceni. Bardzo istotne jest, by prezent był choć trochę związany z celem i sensem tego dnia. Jasne, trudno jest znaleźć nawiązanie komunii z rowerem czy tabletem, jednak już np. krzyżyk czy łańcuszek z patronem to prezent, który zawsze się sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here