buty na wiosnę
fot.Pixabay.com

Prawie każda osoba wie, jak bardzo nieodpowiednio dobrane buty mogą zepsuć nastrój. I nie chodzi tylko o piękno i styl, ale także o zdrowie naszych stóp. Niewłaściwie dobrany rozmiar lub kształt nawet najpiękniejszej pary grozi tym, że buty na zawsze trafiają do szafy, gdzie będą chwytać kurz. Zebraliśmy i spisaliśmy kilka ważnych zasad przydatnych podczas zakupów w sieci i w zwykłych sklepach. Powiemy Ci, jak wybrać odpowiednie buty online w Internecie i jak poprawnie przeczytać opis butów na stronach sklepów internetowych.

Jak wybrać odpowiednie buty w Internecie?

 

buty męskie i damskie
fot.Pixabay.com

Wybór w Internecie jest znacznie większy niż gdy odwiedzasz sklep z butami w Twoim mieście, a ceny przy tym są przyjemniejsze. Ale mimo to bardzo wielu wciąż waha się przed zakupem butów w sieci. Oczywiście, kupowanie butów bez dopasowania wiąże się z pewnym ryzykiem. Istnieje kilka prostych sposobów na zminimalizowanie tego ryzyka i trwałe stanie się fanem zakupów sieciowych. Wszystkie te techniki są testowane na podstawie osobistych doświadczeń.

Znamy nasz rozmiar buta, ale nie można całkowicie polegać tylko na jednej z tych liczb. W USA i Europie siatki wymiarowe są różne, ponadto różni producenci w tym kraju mogą się różnić skalą rozmiarową. Głównym punktem odniesienia podczas zakupów online powinny być osobiste pomiary stóp.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby prawidłowo kupić modne buty online, jest poznanie wymiarów stopy. W przeciwieństwie do wyboru sukienek lub bluzek, w których błąd 1 cm prawdopodobnie nie stanie się najważniejszy, przy zakupie butów bardzo ważne jest, aby pomiary te były jak najdokładniejsze.

Jak zmierzyć stopę?

 

gładkie nogi
fot.Pixabay.com

Najlepiej zmierzyć stopę po południu, kiedy nogi są już trochę zmęczone i lekko opuchnięte. Jest więc większa szansa, że nowa para nie będzie później ściskać, pocierać i naciskać.

Weź czystą kartkę papieru. Połóż na nim bosą stopę i prześledź kontur ołówkiem. Staraj się trzymać ołówek tak, aby linia nie sięgała pod stopę.

Narysuj proste linie wzdłuż najbardziej wystających punktów i zmierz odległość między tymi liniami – jest to długość i szerokość stopy.

Nasze stopy nie są takie same, więc pamiętaj o pomiarze obu. Kupując buty, zawsze skupiaj się na stopie, która jest większa.

Za pomocą elastycznego centymetra określ obwód łydki w najszerszym miejscu (również na obu nogach). Ten pomiar jest przydatny do zakupu butów z wysokim cholewką.

Zapisz swoje wyniki pomiarów w miejscu, w którym są zawsze pod ręką.

Jak określić rozmiar buta?

Weź najwygodniejszą parę butów, wyjmij wkładkę i zmierz ją w taki sam sposób, jak stopa została zmierzona. Należy pamiętać, że wkładka będzie o 10-15 mm dłuższa niż stopa. To dodatek funkcjonalny. Zapisz sobie również te parametry.

Teraz znamy dokładne wymiary naszej stopy. A dzięki tym liczbom możemy bezpiecznie przejść do zakupów online. Przede wszystkim będziemy musieli znaleźć sekcję – tabela rozmiarów na stronie sklepu. I na podstawie naszych pomiarów określić odpowiedni rozmiar konkretnego producenta.

 

Czy warto kupić buty online?

 

Zakup butów, czy innych elementów garderoby przez Internet ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim, w taki sposób oszczędzamy nasz czas, który musielibyśmy spędzić na dojeździe do sklepu i chodzenie miedzy regałami. Za pośrednictwem sieci możesz wygodnie przeglądać ofertę sklepu, bez presji czasu. Możesz kupić wymarzone buty nawet w środku nocy, bez kolejek i korków na mieście. To same plusy! Nawet, jeżeli towar, który zostanie Ci dostarczony nie będzie spełniał Twoich oczekiwań, zawsze możesz go zwrócić, nic więc nie ryzykujesz, a wiele zyskujesz. Pamiętaj o tym,  że na zwrot masz zwykle 14 dni od daty zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here