Efekt korony

Na początku pandemii liczba zabiegów kosmetycznych gwałtownie spadła. Jednak szybko trend się odwrócił. Obecnie klinika medycyny estetycznej katowice przeprowadza ogromną ilość zabiegów.

Dlaczego pandemia prowadzi do większej liczby zabiegów medycyny estetycznej?

Podczas pierwszej blokady liczba operacji kosmetycznych gwałtownie spadła. W przypadku drugiej blokady trend był dokładnie odwrotny – zabiegi na twarzy stały się obecnie szczególnie popularne. Ten efekt ma również związek z faktem, że wiele osób pracuje w domu.W tej chwili najpopularniejsze są zastrzyki na zmarszczki, lifting górnych powiek oraz zabiegi z użyciem botoksu.Pandemia sprawiła, że ​​ludzie mają więcej czasu, aby bardziej o siebie zadbać. Ludzie widzą siebie częściej, mają inne wyczucie siebie i swojego ciała. Co więcej, mają więcej czasu na zadbanie o siebie. I w zasadzie, przebywając w domu, wydają też mniej pieniędzy, więc Medycyna estetyczna katowice jest coraz częściej brana pod uwagę.

Medycyna estetyczna śląskie – trendy

Zasadniczo panują obecnie dwa trendy: pierwszy to trend w kierunku zabiegów na twarz, głównie plastyka powiek, również zabiegi przeciwzmarszczkowe toksyną botulinową.Ponadto częściej niż przed pandemią wykonywana jest liposukcja — jest coraz więcej pacjentek, które znacznie przybrały na wadze podczas długich miesięcy przebywania w domu.

Medycyna estetyczna katowice – czy popyt na botoks i inne zabiegi spadnie?

W rzeczywistości może nawet wzrosnąć. Gdy tylko pandemia przeminie, klinika medycyny estetycznej katowice będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów.

Dzięki mediom społecznościowym pełne usta, wydatne kości policzkowe i kocie oczy stały się absolutnymi trendami w urodzie. Jednak bardzo możliwe, że te ideały piękna wkrótce ustąpią miejsca bardziej naturalnemu wyglądowi.Globalna pandemia zmusiła nas wszystkich do pogodzenia się z naszymi siwymi włosami i rysami twarzy pozbawionymi botoksu oraz do zapoznania się z tym, jak naprawdę wyglądamy. Myślimy też więcej o tym, co jest dla nas naprawdę ważne w życiu.

To doświadczenie może sprawić, że wiele osób zmieni swoje priorytety i będzie mniej zainteresowanych kosmetyczną poprawą rysów twarzy.

Czy nowe przepisy bezpieczeństwa mogą sprawić, że medycyna estetyczna śląskie będzie mniej atrakcyjna?

Faktem jest, że bardzo niewiele osób w czasie pandemii decyduje się na zabiegi. W niedalekiej przyszłości nieinwazyjne procedury, takie jak zastrzyki, wypełniacze i nici, będą prawdopodobnie oczywistym wyborem dla wielu pacjentów. Większość z nich nie będzie miała wykonywanych operacji, dopóki wirus nie zostanie pokonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here