depilacja nóg
fot.Pixabay.com

Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet. Oczywiście, istnieje cale mnóstwo tanich sposobów na usuwanie owłosienia, jednak większość z nich ma jedną podstawową wadę- musi być stosowana bardzo często i regularnie, by efekt był trwały. To dlatego większość kobiet szuka rozwiązania, które pozwoli na uzyskanie bardziej trwałego efektu. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie depilatora IPL. Co to za urządzenie i czy warto w niego zainwestować?

Depilacja- podstawowy zabieg pielęgnacyjny

gładkie nogi
fot.Pixabay.com

Trudno byłoby znaleźć kobietę, której nie przeszkadza owłosienie w różnych częściach ciała. Zdecydowana większość płci pięknej usuwa niechciane włoski, a metod na ich usunięcie jest całe mnóstwo. Wiele kobiet pozostaje przy standardowych mechanicznych maszynkach jednorazowych. Coraz więcej kobiet jednak stawia na bardziej nowoczesne rozwiązania. Najprostszym urządzeniem do depilacji jest depilator klasyczny. Milowym krokiem wprzód jest zastosowanie depilatora laserowego. Inną możliwością jest zastosowanie depilatora IPL.

Czym jest depilator IPL?

Skrót IPL pochodzi od słów Intense Pulsed Light, czyli intensywne pulsujące światło. Depilator IPL emituje światło, które niszczy cebulki włosa. Mówiąc fachowo, depilator IPL wykorzystuje w swoim działaniu metodę selektywnej fototermolizy. Chodzi tu o uszkadzanie mieszków włosowych poprzez wysoką temperaturę emitowanego światła. Wiele osób twierdzi, że choć tego rodzaju depilacja jest efektywna, bo włoski stają się mniej widoczne i słabsze, to jednak po jakimś czasie odrastają, a zabieg trzeba powtarzać. Dowodzi to temu, że światło emitowane przez depilator nie uszkadza cebulek włosa w sposób trwały, a jedynie osłabia je i chwilowo usypia.

Depilacja IPL czy laserowa? Podobieństwa i różnice

Wiele kobiet zastanawia się, czy depilacja IPL jest tym samym, czym jest depilacja laserowa. Okazuje się, że choć te dwa zabiegi są do siebie podobne, istnieje jedna bardzo ważna różnica pomiędzy nimi, a jest nią skuteczność. Depilacja za pomocą depilatora IPL jest skuteczna tylko na jasnych włoskach i tylko na pewien czas, bo włoski będą odrastać. Depilacja przy użyciu depilatora laserowego natomiast jest znacznie bardziej skuteczna, a efekty są długotrwałe.

Kto może korzystać z depilatora IPL?

Depilacja IPL jest skierowana do każdej kobiety, bez względu na karnację czy kolor włosków. Fale świetlne można dostosować do typu owłosienia i skóry, co pozwala na usuwanie nawet jasnych włosów. Jedynym wymogiem jest, by włosy nie były jaśniejsze od skóry. Najskuteczniej usuwane są ciemne włosy, bo wysokie stężenie melaniny sprawia, że energia emitowanego światła jest lepiej wchłaniana.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji IPL?

depilacja laserowa
fot.Pixabay.com

Zabieg depilacji IPL możesz przeprowadzić we własnym domu, a możesz także umówić się na taki zabieg w salonie kosmetycznym. Bez względu na miejsce, musisz wiedzieć, w jaki sposób przygotować się do takiego zabiegu. Przede wszystkim, najważniejsze jest oczyszczenie skóry. Skóra, na której powierzchni znajduje się warstwa balsamu czy kremu znacznie gorzej będzie wchłaniać energię i cały zabieg będzie mniej skuteczny. Poza tym, istotne jest przycięcie lub ogolenie włosków tak, by swoją długością nie przekraczały 1 mm. Ważne jest, by w skórze pozostała cebulka włosa. Przed zabiegiem depilacji IPL nie należy się opalać przez minimum 3-4 tygodnie. Należy także odstawić wszelkie leki fotouczulające, a zabieg depilacji można przeprowadzić dopiero po tygodniu od ich odstawienia. Jeżeli planujesz zabieg depilacji IPL, powstrzymaj się także od stosowania herbatek ziołowych oraz kremów z witaminą C, retinolem czy isotretynoiną.

Czy warto zainwestować w depilator IPL?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Depilatory IPL, podobnie zresztą jak inne depilatory mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najlepiej jest przetestować dane urządzenie na sobie, by stwierdzić, czy jest skuteczne, czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here