wolumetria twarzy

Tkanka tłuszczowa cały czas przemieszcza się ku dołowi twarzy. Dlatego właśnie twarz traci swój początkowy kształt i objętość, przez co wydaje się starsza niż w rzeczywistości. Niektóre osoby mają z tego powodu kompleksy, dlatego warto wiedzieć na czym polega wolumetria twarzy. W obecnych czasach medycyna estetyczna jest niesamowicie rozwinięta pod względem technologicznym. Zabieg wolumetrii twarzy wykonywany jest przy pomocy kwasu hialuronowego. Dzięki temu można całkowicie bezpiecznie przywrócić odpowiedni owal twarzy, wyrównać kontur oraz uwydatnić kości policzkowe.

Od razu po zabiegu twarz wygląda znacznie młodziej, a oprócz tego jędrność skóry się poprawia. Kobiety, które planują wykonać wolumetrię twarzy powinny odwiedzić stronę wrosinski.pl. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmują się tym od wielu lat. Zabieg powinien być też przeprowadzony w sterylnych warunkach, żeby nie doszło do żadnego zakażenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnich latach na wolumetrię decydują się także mężczyźni.

Iniekcję przeprowadza się przy użyciu kaniuli lub igły. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w bardzo głębokie warstwy skóry, a efekty są natychmiastowe oraz długotrwałe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zabieg jest bezbolesny, a pacjent odczuwa jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Oczywiście można poprosić o miejscowe znieczulenie, ale raczej jest to zbędne, ponieważ nowoczesne preparaty zawierają z reguły lidokainę.

Zabieg wolumetrii twarzy jest też bardzo krótki, bo trwa zazwyczaj 20 – 30 minut. Czasami w miejscu podania preparatu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk. Objawy powinny jednak zniknąć samoistnie w ciągu kilku dni. Jeżeli ból będzie się utrzymywać dłużej niż tydzień to trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania. Na uwagę zasługuje fakt, że od razu po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Rezultat jest bardzo dobry i co najważniejsze twarz wygląda naturalnie. Osoby, które nie mogą się pogodzić z upływem czasu powinny koniecznie przeprowadzić taki zabieg. Z upływem lat zmienia się wygląd oraz kontury twarzy. Mogą się nawet pojawić bruzdy oraz zmarszczki, a naturalne preparaty dostępne w drogeriach niestety nie dają sobie z tym rady. Oznaki starzenia są szczególnie dużym problemem dla kobiet, które często z tego powodu chorują na depresję. Niestety nie wszyscy są w stanie zaakceptować zmianę swojego wyglądu. Efekty mogą się utrzymywać nawet przez 18 miesięcy, dlatego nie trzeba szybko powtarzać zabiegu. Nie jest również to zabieg inwazyjny, dlatego rekonwalescencja nie jest konieczna. W miejscu iniekcji może pojawić się lekki obrzęk, który jednak powinien samoistnie zniknąć. Należy pamiętać, żeby bezpośrednio po zabiegu nie dotykać i nie masować miejsca, gdzie wykonano zastrzyk. Lepiej też unikać solarium i gorących kąpieli, ponieważ mogą zwiększyć ból. Nie można też przez jakiś czas po wolumetrii spożywać alkoholu oraz aspiryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here