Co to jest lipotransfer i kto może się na niego zdecydować

Na coraz większej popularności zyskuje przeszczepianie tłuszczu. Na czym dokładnie polega zabieg? Komu wolno się na niego zdecydować? Ile kosztuje lipotransfer i co warunkuje ceny?

Czym jest lipotransfer?

Przeszczepianie tłuszczu nazywane jest zamiennie lipotransferem. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta, u którego będzie wykonywany zabieg przeszczepu tłuszczu. Materiał pobierany jest poprzez wykonanie liposukcji miejsc, gdzie zebrał się nadmiar tkanki tłuszczowej. Przeważnie mowa tu o brzuchu bądź udach. Następnie pobraną tkanką modeluje się miejsca wskazane przez pacjenta.

Zabieg lipotransferu uważany jest za wyjątkowo bezpieczny. Przyczynę takiego poglądu stanowi maksymalna minimalizacja ryzyka wystąpienia ewentualnych powikłań. Co więcej oprócz komplikacji w postaci krwiaków bądź obrzęków nie należy obawiać się odrzucenia przeszczepu. Jest to wynik wykorzystania tkanki tłuszczowej pacjenta.

Kto może zdecydować się na przeszczep tłuszczu?

Należy pamiętać, że w przypadku przeszczepu tłuszczu również wyliczyć można szereg przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Wątpliwości nie ulega, że kobiety ciężarne oraz karmiące piersią nie mogą decydować się na zabieg. Jako przeciwwskazanie wymienić można także wszelkiego rodzaju problemy z krzepnięciem krwi, choroby serca, nerek i wątroby, jak również stany zapalne skóry.

Równocześnie zabieg wskazany jest dla osób, które nie borykają się z problemami wykluczającymi wykonanie przeszczepiania tłuszczu, ale pragną dokonać korekty swojej sylwetki. W ten sposób można łatwo zneutralizować efekty starzenia lub innych czynników zewnętrznych.

Przeszczepianie tłuszczu wykonywania zabiegu

Przeszczep tłuszczu nie należy do tanich zabiegów. Zatem jeśli ktoś liczy na zmieszczenie się w opłatach wysokości kilkuset złotych, to pora wyzbyć się podobnych złudzeń. Lipotransfer to znacznie bardziej kosztowna inwestycja, zaś cena przeprowadzenia zabiegu zależna jest zarówno od partii ciała, która ma zostać poprawiona, a także firmy.

Zabieg lipotransferu to wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Do najtańszych zabiegów z wykorzystaniem założeń przeszczepu tkanki tłuszczowej należą partie zlokalizowane na twarzy. Jednakże cena za redukcję zmarszczek będzie inna niż powiększenie ust.

Znacznie większy budżet należy przeznaczyć na powiększenie piersi bądź pośladków. Niemniej jednak ostateczny koszt zależeć będzie od kilku różnych czynników. W ich zakres wchodzą preferencje pacjenta, sposób znieczulenia, a nawet spodziewany efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here