Chcesz spędzić wakacje z pupilem

Chcesz pojechać na upragniony i zasłużony urlop. Pogoda sprzyja, termin jest już ustalony. A jednak nadal się wahasz, masz bowiem pod opieką psiaka, którego nie chcesz zostawiać w domu. Co zrobić? Zrezygnować z urlopu? Nic bardziej mylnego! Wczasy nad morzem z psem są jak najbardziej możliwe! To wcale nie jest trudne.

Dobrze przygotujcie się do podróży

Z psem można bezpiecznie i wygodnie podróżować, zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym transportem. Najwygodniej będzie przebyć drogę nad morze samochodem. Trzeba jedynie pamiętać o kilku szczegółach. Pies musi być zabezpieczony specjalną smyczą lub szelkami. W ten sposób będzie bezpieczny on, pozostali pasażerowie oraz kierowca samochodu. Trzeba też pamiętać o częstych przerwach i nawodnieniu. Jeśli pies ma chorobę lokomocyjną, przed podróżą warto odwiedzić weterynarza. Zleci on specjalne środki, by zwierzak czuł się dobrze.

Starannie wybierz miejscówkę

Coraz więcej właścicieli hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater pozwala na zakwaterowanie w pokoju czworonoga. Warto zatem zainteresować się tym tematem i dokładnie wypytać, zanim zarezerwujemy miejsce. Wczasy nad morzem z psem to, przede wszystkim, długie spacery i zabawa na świeżym powietrzu. Wiele nadbałtyckich plaż jest dostępnych dla zwierząt, a wręcz im dedykowanych. Zanim wybierzecie kierunek swoich wakacji, sprawdźcie, czy w okolicy znajduje się takie miejsce. Na plaży dla zwierząt mogą one biegać puszczone luzem, bawić się z innymi psami, kąpać w morzu, bez ryzyka, że nie spodoba się to innym odpoczywającym ludziom.

Zadbaj o odpowiednie atrakcje

Jeśli planujesz wyjazd z psiakiem, musisz pamiętać o tym, by wakacyjne atrakcje były dostosowane do niego. Nie powinna zdarzyć się sytuacja, że pies zostanie zamknięty w domu, byś Ty mógł się bawić np. na dyskotece. Zwierzak na pewno będzie Ci za to wdzięczny za długie spacery wzdłuż wybrzeża, czy w okolicznych lasach.

Jak widać, wczasy nad morzem z psem są możliwe i wcale nie muszą być trudne do zorganizowania. Wystarczy odrobina dobrych chęci, by cieszyć się wspólnymi wakacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here