pończochy
fot.Pixabay.com

Od dłuższego już czasu, pończochy zastępują standardowe rajstopy. Są wygodne w użyciu, a wiele kobiet uważa nawet, że są o wiele wygodniejsze. Jak wybrać odpowiednie rajstopy i kiedy warto je stosować?

Jak wybrać pończochy?

pończochy
fot.Pixabay.com

Pończochy powinno się wybierać świadomie i nie oszczędzać na jakości. Zakup towarów złej jakości lub nieodpowiednich rozmiarów wcale nie będzie przyjemnością. Naprawdę wysokiej jakości produkt zasługuje na wysoką cenę, a tanie produkty w najważniejszym momencie mogą zawieść. Dlatego tak ważne jest, by wybierać pończochy tylko sprawdzonych marek. Teraz, gdy idzie wiosna, pończochy przydadzą się do wiosennych aranżacji czy lekkich butów.

Najpierw dokładnie obejrzyj szew. Istnieją dwa rodzaje szwu pończoszniczego: jeden jest okrągły, drugi jest płaski. Niedrogie marki używają głównie okrągłego szwu, który, powiedzmy wprost, wygląda niezbyt reprezentacyjnie i może pocierać skórę — co nie jest zbyt przyjemne.
Płaskie szwy są prawie niewyczuwalne i niewidoczne pod każdym, nawet najbardziej obcisłym ubraniem.

Jak wybrać pończochy według jakości i składu tkaniny pończoszniczej?

 

pończochy
fot.Pixabay.com

Zwróć uwagę na gęstość tkaniny, z jakiej wykonane są pończochy. Zależy to od liczby DEN: wahając się od cienkich, zaczynających od 15 den, do gęstych, więcej niż 40 den. Na podstawie gęstości pończoch wybiera się resztę odzieży.

Pamiętaj także o składzie tkaniny pończoszniczej. Podstawą nowoczesnego materiału pończoszniczego jest niewątpliwie lycra, która zapewnia niezbędną elastyczność i dopasowanie do skóry.

Słyszałeś o zapachu luksusu? Wysokiej jakości pończochy znanych producentów naprawdę mają swój dość trwały zapach. Jest to jedno z wymagań jakościowych produktu.

Pończochy na wymiar

Oczywiście, pończochy są bardzo elastyczne, ale nie należy tego lekceważyć i surowo testować pod kątem wytrzymałości. Zbyt mały rozmiar może się rozerwać. Zwykle dzieje się to w okolicy pięty. Zbyt duża para pończoch objawi się niewłaściwymi fałdami na kolanach i kostkach. Dlatego zwróć uwagę na schemat rozmiarów, który jest obecny na opakowaniu każdej marki, która szanuje siebie i kupującego. Zazwyczaj są to wskaźniki wzrostu i masy ciała.

Filigranowe figury będą pasować do XS, bujne osoby powinny wybrać XL. A reszta piękności wybiera swoje między tymi dwoma skrajnościami.

Istnieje inna opcja. Wybór wysokości (lub długości) produktu. Tutaj litery są takie same, ale oznaczają co innego:
– S – tuż nad kolanem
– M – prawie do połowy uda
– L – od połowy uda i powyżej.

Oczywiście nie zapomnij o rozmiarze stopy, jeśli pończochy są z piętą.

Jak założyć pończochy?

Może się wydawać, że nie jest to skomplikowane, a jednak wiele kobiet się nad tym zastanawia, szczególnie kobiety, które mają długie paznokcie. To proste!

Po pierwsze: skóra twoich stóp powinna być delikatna i gładka, a palce z paznokciami powinny być zadbane. Mężczyźni będą zachwyceni takimi nogami! Dlatego wszelkiego rodzaju zadziory i pęknięcia należy bezwzględnie usunąć.

Przed rytuałem zakładania pończoch, około godziny, możesz rozmiękczyć stopy kremem nawilżającym. Będzie miał czas na wchłonięcie i dodatkowo uelastyczni skórę.

Manicure powinien być idealny. Bez nacięć i łuszczącego się lakieru. Nie zapomnij usunąć pierścieni z kamykami. W przeciwnym razie możesz pożegnać się z nowymi pończochami już na starcie. W przypadku poważnych problemów z gładkością dłoni możesz użyć rękawiczek z tkaniny.

Ostrożnie wyjmij parę pończoch z opakowania. Powoli obiema rękami zbieramy jedną z pończoch w formę mieszka akordeonu. Następnie delikatnie wepchnij palce w nosek pończochy i zacznij je lekko rozciągając ku górze na wyprostowanej stopie. Jeśli produkt ma piętę, nie zapomnij o niej – dopasuj piętę dokładnie. Jeśli pończochy mają szew, trzeba kontrolować jego ułożenie podczas rozciągania materiału pończochy.

Pończochy wyglądają bezbłędnie, jeśli są tego samego koloru co rąbek tkaniny ubioru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here