długie rzęsy
fot.Pixabay.com

Świat po raz pierwszy zobaczył sztuczne rzęsy 60 lat temu na ekranie filmowym i od tego czasu obsesja na punkcie kociego spojrzenia nie ustępuje. Nie ma się co dziwić: nawet teraz jest to najszybszy i najtańszy sposób na uzyskanie efektu, jaki dają sztuczne rzęsy Opinie w tej sprawie są jednolite.

Jak sprawić, by rzęsy były grubsze?

długie rzęsy
fot.Pixabay.com

Istnieje kilka sposobów, aby rzęsy były dłuższe, grubsze i bardziej efektowne. Wybierz dobry tusz do rzęs, zbuduj je solidnie. Tusz do rzęs jest najczęstszą opcją, która niestety nie jest odpowiednia dla dziewcząt z krótkimi rzęsami. Przedłużanie jest wygodniejsze i o wiele bardziej skuteczne. Metoda jest odpowiednia tylko dla tych, których celem jest codzienny makijaż z naciskiem na oczy.
W związku z tematem pada wiele pytań. O materiał, o jakość. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Wady i zalety sztucznych rzęs

Korzystanie ze sztucznych rzęs jest proste; proces klejenia nie zajmie więcej niż kilka minut. Wśród zalet można również wymienić szeroki wybór – od klasycznych czarnych rzęs po opcje o różnych kształtach, odcieniach i rozmiarach, z cekinami, cyrkoniami, kolorowymi wstawkami i innymi ozdobami.

Sztuczne rzęsy mają poważny minus: niektóre z nich są przeciwwskazane – na przykład, jeśli masz alergię na klej lub materiał, z którego wykonane są włosy. Innym przeciwwskazaniem do stosowania jest zapalenie spojówek i inne choroby oczu.

Odpowiadamy na pytania

Wiele początkujących użytkowniczek sztucznych rzęs ma wiele pytań odnośnie ich użytkowania. Nic w tym dziwnego, w końcu to poważniejsza sprawa niż np. wybór kremu do twarzy. Odpowiadamy na najczęstsze pytania związane ze sztucznymi rzęsami!

Sztuczne rzęsy- ile się trzymają?

długie rzęsy
fot.Pixabay.com

Dokładnie to, ile wytrzymają sztuczne rzęsy, zależy od kilku czynników. Im lepszy produkt, tym dłużej będzie trwał. Wilgotność lub ekstremalne ciepło/zimno mogą skrócić czas, jaki wytrzymają sztuczne rzęsy. Jeśli często pocierasz oczy lub dotykasz rzęs rękami, na pewno nie wytrzymają długo. Dlatego staraj się nie wykonywać niepotrzebnych ruchów.

 

Jak długo można nosić sztuczne rzęsy na pasku?

Średnio możesz nosić sztuczne rzęsy przez około 20 godzin.

Ile razy można używać sztucznych rzęs?

Jeśli nie planujesz jednorazowej akcji, ale chcesz ponownie użyć sztucznych rzęs, wybierz wstążki. To są prawdziwe rzęsy na każdy dzień. Jeśli są odpowiednio traktowane, rzęsy wielokrotnego użytku mogą być używane od 10 do 15 razy.

Co jest lepsze, sztuczne rzęsy czy przedłużanie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli chcesz uzyskać długie i wyraziste rzęsy przez długi czas, przedłużanie będzie najlepszą opcją. Przedłużone rzęsy często wyglądają bardziej naturalnie. Jeśli rzęsy są elementem wieczorowego makijażu na specjalną okazję, lepiej jest użyć przyklejanych. Możesz więc eksperymentować z długością, kształtem i kolorem.

Czy sztuczne rzęsy są szkodliwe?

Same sztuczne rzęsy nie zaszkodzą, ale ich użycie może wywołać różne reakcje organizmu. Chodzi o klej – zwykle nie jest alergenem. Jednak czasami powoduje stany zapalne i zaczerwienienie, nawet jeśli nie masz wykrytej alergii. Łatwo jest sprawdzić, czy są one bezpieczne dla ciebie osobiście.

Być może rzęsy wstążkowe są najłatwiejszą i najszybszą opcją tworzenia spektakularnego makijażu oczu. W tym przypadku rzęsy nie są zbierane w osobnych wiązkach, ale są przyklejone do specjalnej podstawy w jednym rzędzie.

Rodzaje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy występują w kilku rodzajach:

Pojedyncze sztuczne rzęsy

Rzęski przyczepiają się pojedynczo oprócz naturalnych. Wynik wygląda bardzo naturalnie, ale trudno jest poradzić sobie z taką pracą bez specjalnych umiejętności, więc lepiej skontaktować się z profesjonalnym mistrzem.

Sztuczne rzęsy na magnesach

Takie sztuczne rzęsy są przymocowane do magnesów na górze i na dole prawdziwych rzęs. Najlepsze, jeśli masz alergię na klej.

Naturalne sztuczne rzęsy

Choć brzmi to jak oksymoron, to jest możliwe. Najczęściej sztuczne rzęsy są wytwarzane z sierści norek. Czasami używa się włosów końskich lub ludzkich. Rzęsy z norek są gładkie i długie, ale często nie są wystarczająco grube. Zalecany dla dziewcząt o grubych, ale krótkich rzęsach.

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy z włókien syntetycznych przydadzą się, jeśli jesteś uczulony na naturalne. Ponadto najczęściej są to dekoracyjne sztuczne rzęsy o nietypowym kształcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here